IRA już 12 listopada zagra w Poznaniu!

Zespół świętuje w tym roku 30-lecie twórczości. Na koncercie nie zabraknie utworów z najnowszej płyty IRY pt. "My".
 

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem - kiedy zyskiwał coraz większą popularność - przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta "Mój dom", druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: "Bierz mnie" czy tytułowy "Mój dom" - zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

Niedziela była ostatnim koncertowym dniem w ramach tegorocznych Juwenaliów. Najpierw publiczność próbowała rozgrzać Natalia Nykiel. Młoda piosenkarka dała się poznać dzięki programowi 'The Voice of Poland', w którym dotarła do finału. Kolejni na scenie zameldowali się muzycy Big Cyca. Był to koncert promujący nową płytę, bo 13 maja wydany zostanie krążek 'Czarne słońce narodu'. Warto dodać, że Big Cyc zastąpił w ostatniej chwili Kukiza&Piersi, którzy odwołali swój występ. Na sam koniec przed lubelską publicznością wystąpił stały bywalec studenckich koncertów zespół Ira. Artura Gadowskiego i spółka od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych składów specjalizujących się w melodyjnym roku. Po kilku dniach przerwy od koncertów ruszą Medykalia, które potrwają między 12-15 maja. Jedną z gwiazd Medykaliów będzie amerykański muzyk RedFoo, bardziej znany jako członek grupy LMFAO. By zobaczyć jego występ, trzeba zapłacić 25 zł. Pozostałe koncerty (m.in. Myslovitz, Łzy, Zeus) będą za darmo. Niedziela była ostatnim koncertowym dniem w ramach tegorocznych Juwenaliów. Najpierw publiczność próbowała rozgrzać Natalia Nykiel. Młoda piosenkarka dała się poznać dzięki programowi 'The Voice of Poland', w którym dotarła do finału. Kolejni na scenie zameldowali się muzycy Big Cyca. Był to koncert promujący nową płytę, bo 13 maja wydany zostanie krążek 'Czarne słońce narodu'. Warto dodać, że Big Cyc zastąpił w ostatniej chwili Kukiza&Piersi, którzy odwołali swój występ. Na sam koniec przed lubelską publicznością wystąpił stały bywalec studenckich koncertów zespół Ira. Artura Gadowskiego i spółka od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych składów specjalizujących się w melodyjnym roku. Po kilku dniach przerwy od koncertów ruszą Medykalia, które potrwają między 12-15 maja. Jedną z gwiazd Medykaliów będzie amerykański muzyk RedFoo, bardziej znany jako członek grupy LMFAO. By zobaczyć jego występ, trzeba zapłacić 25 zł. Pozostałe koncerty (m.in. Myslovitz, Łzy, Zeus) będą za darmo.  JAKUB ORZECHOWSKI JAKUB ORZECHOWSKI

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu - najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza - grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.

IRA - sobota, 12 listopada, godz. 19, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, ul. Głogowska 14, bilety: 65-80 zł.

ZAPRASZAMY!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!