To nie jest kolejna książka kucharska!Już w poniedziałek premiera wyjątkowego poradnika!

We wtorek 28 marca o godzinie 13.00 na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu odbędzie się premiera poradnika "JedzOnko" oraz warsztaty kulinarne dla najmłodszych! Poznaj szczegóły

Fundacja Iskierka od ponad 10 lat pokazuje jak towarzyszyć choremu dziecku oraz jego rodzinie pozytywnie i konstruktywnie. Uczy radości życia i wzmacniania potencjału poprzez nieszablonowe pomysły. Prowadząc cykliczne zajęcia warsztatowe na śląskich oddziałach onkologii dziecięcej, nieraz szli za potrzebami dzieci i ich kulinarną fantazją. Szpitalne świetlice zamieniały się wtedy w kuchnie, towarzyszyli im często znani kucharze i ludzie z pasją.

Poradnik "JedzOnko" to mały, choć chyba "najpyszniejszy", kawałek działalności fundacji. Odpowiada na wiele pytań, które pojawiają się podczas długotrwałego procesu leczenia. Jak w szpitalnej przestrzeni przyrządzać zdrowe posiłki wzmacniające dziecko? Jakich produktów można użyć, a czym zastąpić te, które z rożnych względów są niewskazane czy wręcz zakazane? Jak dieta może wpływać na wyniki leczenia czy w końcu, jak zachęcić chore dziecko do zdrowego odżywiania na etapie, kiedy wszystko jest "Be!"?

Poradnik "JedzOnko" może zainspirować całą rodzinę do zdrowego jedzenia. Książka pokazuje jak krok po kroku wprowadzić zmiany w odżywianiu, bez większej rewolucji w kuchni i nie rujnując domowego budżetu.

Autorką poradnika jest Katarzyna Stankow , doradca żywieniowy, pasjonatka zdrowej kuchni, ale przede wszystkim mamą dziewczynki, która przeszła chorobę nowotworową. Podczas warsztatów podzieli się swoją wiedzą i pomysłami z innymi rodzicami. Wspólnie z rodzicami przyrządzi potrawy wg. poradnikowych przepisów, a ocenią je nasi najważniejsi eksperci -czyli mali pacjenci oddziału. Odbędzie się też degustacja potraw.

"(...)Unikalny przewodnik z wieloma atrakcyjnymi przepisami kulinarnymi, spełniającymi kryteria prawidłowej diety zdrowego dziecka. Prezentowana przez autorkę postawa matki aktywnie wspierającej chorujące dziecko, może być źródłem inspiracji i wiedzy dla innych rodziców. Wszystkie przedstawione przepisy mogą znaleźć w pełni zastosowanie w żywieniu dzieci po zakończeniu leczenia choroby nowotworowej"-prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej SUM.

Książka powstała dzięki wsparciu finansowemu z ogólnopolskiej akcji "SŁOŃCE dla ISKIERKI", którą fundacja realizuje z marką KOLASTYNA i siecią Drogerii ROSSMANN. Na początku kwietnia trafi na wszystkie oddziały onkologii dziecięcej w Polsce.

Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rzecz naszych podopiecznych.

Na udział w warsztatach zaprasza Radio Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!