"Klatka dla ptaków" w Teatrze Capitol

Premiera spektaklu "Klatka dla ptaków" 18 kwietnia w teatrze Capitol!

Klatka dla Ptaków, to komedia oparta na sztuce Jeana Poireta "La Cage aux Folles", której premiera odbyła się w 1973 roku w paryskim Theatre du Palais-Royal. Od tego czasu powstały dwa filmy na jego podstawie oraz musical wystawiany na Broodwayu. Historia Grzegorza i Albina, którzy oprócz wspólnego życia - prowadzą również klub nocny - nie różni się niczym od stereotypowego małżeństwa, jednak gdy syn Grzegorza - Jakub - przyjeżdża w odwiedziny, aby poinformować ojca o swoich zaręczynach, ich życie wywraca się do góry nogami. Jakub zaręczył się z córką konserwatywnego senatora, którego poglądy diametralnie różnią się od poglądów Grzegorza. I właśnie tutaj zaczyna się cała farsa! Jak w 3 dni zmienić swoje dotychczasowe życie? Jak pozbyć się wyuczonych nawyków, gestykulacji, maniery w głosie.. Co zrobić, by nie zrujnować ślubu Jakubowi? Tego wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu!

Tajemnica wielkiego powodzenia tej sztuki tkwi nie tylko w jej inteligentnym i błyskotliwym poczuciu humoru, dającym aktorom szanse stworzenia wielkich scenicznych kreacji, ale w nieczęstej umiejętności zabawnej rozmowy na trudny i kontrowersyjny temat. Ironia w ogóle - a szczególnie autoironia - jest niezwykle skutecznym kluczem budowania zaufania i z takim zjawiskiem mamy do czynienia w "Klatce dla ptaków", która w polskiej wersji jest także sztuką o teatrze. Zaufajcie więc nam, drodzy widzowie, a my zrobimy wszystko, aby tego zaufania nie zawieść, dając Wam dwie godziny wspaniałej zabawy.

Autor: Jean Poiret Tłumaczenie: Karol Klementewicz, Kuba Wecsile Reżyseria i opracowanie: Andrzej Strzelecki Scenografia: Tatiana Kwiatkowska Produkcja: Teatr Gudejko

Patronat medialny: Radio Złote Przeboje

Bilety na:

http://teatrcapitol.biletyna.pl/event/view/id/45826

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!