Nie masz pomysłu na majówkę? Odwiedź sąsiadów!

Brandenburgia i Saksonia - dwie potęgi krajobrazowe o niezliczonej ilości atrakcji turystycznych. Te znajdujące się w kraju sąsiedzkim regiony to doskonały cel podróży na krótki urlop. Warto dać się ponieść ich urokliwymi ścieżkami, które stanowią trasę poznania dziedzictwa kulturowego Niemiec. W tych dwóch regionach zabytkowa architektura i dawna obyczajowość stykają się z nowoczesnymi atrakcjami, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających turystów.

Brandenburgia po sąsiedzku - o wiele bliżej, niż się zdaje

Łąki, lasy, jeziora - Brandenburgia jest jednym z najbardziej zielonych regionów Niemiec. Dzięki trzem tysiącom jezior i licznym rzekom to również jeden z najbogatszych w zbiorniki wodne obszarów w Europie.

Region jest wprost wymarzonym miejscem na krótki urlop. Do przyjazdu zachęcają także inne atrakcje, jak park rozrywki Tropical Islands czy zabytki architektoniczne, na przykład klasztory w Chorin i Neu-zelle. Przepych i bogatą historię zawierają w swej ofercie tutejsze pałace. Sanssouci, Cecilienhof i Rheinsberg czekają na Was! Nie za-braknie też frajdy dla miłośników aktywnego wypoczynku - ci mogą zabrać ze sobą rower lub wypożyczyć go na miejscu. Brandenburgia to raj dla cyklistów, pokryty gęstą siecią świetnie przygotowanych tras rowerowych.

Berlin był stolicą Prus, ale to Poczdam był ich wizytówką. Do dzisiaj niejeden pałacyk myśliwski czy pałacowa rezydencja świadczą o pełnej przepychu historii miasta. Najświetniejszy z nich to oczywiście pałac Sanssouci. Majstersztyk sztuki architektonicznej, plastycznej i ogrodowej. Nie bez powodu pałac wraz z jego otoczeniem chętnie określa się mianem "pruskiego Wersalu" . Cały kompleks Sanssouci należy do dziedzictwa światowego Unesco. "Poczdam nadał Prusom potęgi, a Sanssouci blasku" stwierdził wybitny poeta Theodor Fontane.

Szał zwiedzania, szał zakupów

Rozmiary Outlet Center przy drodze krajowej B5 niedaleko Berlina są podobnie jak Pałac Sanssouci prawdopodobnie rekordowe. Mieszczuchy z metropolii jeżdżą zazwyczaj do Brandenburgii, by rozkoszować się przepiękną przyrodą, zażywać kąpieli w jednym z niezliczonych jezior czy wdychać świeże powietrze w lasach. Istnieje w Brandenburgii znakomite miejsce także do shoppingu, które z powodzeniem można porównać do nobliwej, berlińskiej ulicy handlowej Kurfürstendamm.

Designer Outlet Berlin, zwany też McArthurGlen Designer Outlet , kusi nie tylko berlińczyków, ale także turystów, a to z powodu zagęszczenia renomowanych marek na jego obszarze. Na powierzchni liczącej ogółem 16,5 tysiąca metrów kwadratowych światowe marki modowe i projektanckie oferują swoje produkty w ponad 80 sklepach.

Sztuka, kultura, przyroda, smaki Saksonii

800 lat chóru kościoła św. Krzyża w Dreźnie, 180 lat Saksońskiej Żeglugi Parowej, 100 lat Muzeum Porcelany w Manufakturze w Miśni, 10. rocznica ponownego otwarcia historycznego Zielonego Sklepienia w Dreźnie, kompleksowa rozbudowa Muzeum Augusta Horcha w Zwickau - Saksonia czeka na gości z Polski z otwartymi ramionami i mnóstwem najprzedniejszych atrakcji i turystycznych inspiracji.

Ale od czego zacząć? Na początek polecamy miasta Saksonii! Wkomponowane w krajobraz regionów wypoczynkowych niczym brylanty w szlachetnej oprawie prezentują historię kultury. Metropolie - Drezno, Lipsk i Chemnitz - przyciągają turystów jak magnes.

POLECAMY

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!