Po raz pierwszy w Warszawie: transmisja na żywo Koncertu Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich

Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich odbędzie się w tym roku w dn. 25.5.2017 r. w ogrodach pałacu Schönbrunn. Biuro Promocji Miasta Wiednia WienTourismus we współpracy ze światowej sławy orkiestrą po raz pierwszy przygotowała transmisje na żywo tego wyjątkowo wydarzenia w warszawskim Zamku Królewskim oraz w trzech innych miastach.

Filharmonia Wiedeńska i Koncert Nocy Letniej

Filharmonia Wiedeńska jest jedną z najlepszych orkiestr na świecie. Pełniąc rolę muzycznego ambasadora miasta, propaguje muzykę Wiednia na całym świecie - na koncertach w Wiedniu, podczas tras koncertowych oraz z okazji wydarzeń specjalnych, takich jak Koncert Noworoczny czy Koncert Nocy Letniej.

W czwartek, 25 maja 2017 r., jak co roku w parku pałacu Schönbrunn po raz kolejny rozbrzmi coroczny Koncert Nocy Letniej w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich. Koncert w stolicy Austrii przyciąga ok. 100 tysięcy widzów. Coroczne koncerty organizowane są od 2004 r., a od 2008 r. określa się je mianem Koncertów Nocy Letniej. Ponadto Biuro Promocji Miasta Wiednia zaprasza mieszkańców wybranych miast do wspólnego doświadczenia magii "wiedeńskiej nocy". Koncert po raz pierwszy transmitowany na żywo został w 2016 r. w 4 miastach, w tym Madrycie, Monzy, Bukareszcie i Londynie. Jako lokalizacje transmisji zawsze wybierane są miejsca przywodzące na myśl wiedeńską atmosferę. W każdym z miast powstaje również specjalna konstrukcja przypominająca oryginalną glorietę usytuowaną na wzgórzu za Pałacem Schönbrunn w Wiedniu Łącznie premierowe transmisje zgromadziły ok. 14 tysięcy osób.

W tym roku Filharmoników Wiedeńskich będzie można usłyszeć w Barcelonie, Pekinie, Seulu i co najważniejsze w Warszawie. W każdym z tych miast wstęp na koncert jest wolny.

. 25.5.2017, godz. 20.30 . Transmisja koncertu na żywo prosto z Wiednia . Wstęp wolny . Ogród Dolny Zamku Królewskiego, Arkady Kubickiego

Transmisja na żywo Koncertu Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich zaplanowana została w Warszawie oraz w tym samym czasie w Barcelonie oraz w Pekinie i w Seulu (z przesunięciem czasowym). WienTourismus we współpracy z Filharmonikami Wiedeńskimi zaprasza do Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego w Warszawie (Arkady Kubickiego) na transmisję na żywo realizowaną przez austriacką telewizję publiczną ORF. Wstęp jest wolny!

Transmisja z Wiednia rozpoczyna się o godz. 20:30. Na wielkoformatowym, stylizowanym na pawilon Gloriette ekranie LED będzie można zobaczyć Filharmoników Wiedeńskich pod batutą Christopha Eschenbacha i w akompaniamencie sopranistki Renée Fleming. Dzięki kunsztownej stylizacji uczestnicy wydarzenia w Warszawie będą czuli się, jak na koncercie na świeżym powietrzu w parku pałacowym Schönbrunn.

Mottem przewodnik tegorocznego koncertu są bajki i mity, a w programie znajdą się utwory Antonina Dvoráka, Piotra Iljicza Czajkowskiego, Sergeja Rachmaninowa oraz Igora Strawińskiego.

Dla gości dostępne będą darmowe koce piknikowe, a w przypadku deszczowej pogody zostały przygotowane specjalne przeciwdeszczowe peleryny.

Okazją do organizacji wydarzenia tej rangi jest temat przewodni stolicy Austrii w 2017 r., tj.: "W rytmie Wiednia", który promuje miasto Wiedeń jako stolicę muzyki.

Więcej informacji na temat wydarzenia i Wiednia jako stolicy muzyki dostępne jest na stronie: concert.vienna.info.

POLECAMY

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!