"TARAPATY" - film dla całej rodziny już we wrześniu w kinach!

Są jeszcze prawdziwe przygody. Co więcej, czekają tuż za rogiem! Julka, Olek i pies Pulpet to główni bohaterowie szalonej historii, w którą zamieszana jest złodziejska szajka, skarb i. Picasso. "Tarapaty" wg scenariusza i w reżyserii Marty Karwowskiej trafią do kin 15 września, a my już dziś prezentujemy Wam zwiastun filmu.

W filmie zobaczymy m.in. Piotra Głowackiego : - Moja postać jest mroczna i tajemnicza. Lubię takie postaci. A ta jest naprawdę tajemnicza - przez duże t. To słowo najlepiej oddaje jej ekranowy charakter. To zabawne móc szczerze powiedzieć: "Jeśli chcą się państwo dowiedzieć, kogo gram, muszą państwo zobaczyć film".

 

~

Debiutującym na ekranie Hani Hryniewickiej (Julka) i Kubie Janocie-Bzowskiemu (Olek) towarzyszy również Roma Gąsiorowska : - Urzekła mnie reżyserka, jej pasja i zaangażowanie w projekt. A także to, w jaki sposób rozumie świat dzieci i jak myśli o wyobraźni dziecka, realizując ten film. Dlatego zdecydowałam się zagrać w "Tarapatach". Dzieciaki są głównymi bohaterami, to film przygodowy - dawno takiego nie było w polskim kinie. "Wakacje z duchami" czy "Pan Samochodzik" - tego typu tytuły nasunęły mi się po przeczytaniu scenariusza. - mówiła aktorka.

"Tarapaty" pokazują, że przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa - Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania - nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

- Ten film powstał z tęsknoty za analogowym światem podwórkowych intryg, rowerowych pościgów i rozbitych kolan. I z przekonania, że dziś nadal istnieją prawdziwe przygody. Na takim sentymencie opiera się sukces wielu współczesnych filmów, jak choćby serialu "StrangerThings"  - mówi Agnieszka Dziedzic, producentka "Tarapatów". - W pomyśle Marty Karwowskiej dostrzegłam coś, co może się spodobać nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom.

Na ekranie zobaczymy również Joannę Szczepkowską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Marię Maj i Krzysztofa Stroińskiego .

Do kin "Tarapaty" trafią 15 września, jednak specjalny pokaz przedpremierowy odbędzie się w sierpniu podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty . Film znalazł się w sekcji przygotowanej przez Kino Dzieci. To festiwal, którego główna edycja odbywa się we wrześniu w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i 24 innych miastach. Został nominowany do 10. Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii wydarzenie filmowe.

Jeszcze w sierpniu ukaże się również książka "Tarapaty", która powstała w oparciu o scenariusz filmowy. Współautorkami są Marta Karwowska i Katarzyna Rygiel.

Więcej informacji na temat filmu znajdziecie na Facebooku: www.facebook.com/tarapatyfilm

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!