Lata 90. wracają, czyli premiera płyty "Classical 90s Hits"!

Na początku października 2017 roku ukazał się wyjątkowy album: Alex Christensen & The Berlin Orchestra - "Classical 90s Hits". Będziecie mogli go wygrać w Radiu Złote Przeboje!

Na styku dwóch dekad - lat 80-tych i 90-tych w muzyce zdecydowanie przyszedł czas na zmianę. Kosztowną i dostępną dla nielicznych produkcję pop zastąpiło techno dance i kultura klubowa, które błyskawicznie zdominowały scenę muzyczną. Hity powstawały w podziemiu - nie potrzeba już było do ich nagrywania drogiego sprzętu, wystarczył tani sampler, mikrofon, oryginalny głos i chwytliwa melodia. 

Jednym z twórców nowego ruchu był prekursor muzyki techno - DJ Alex Chritensen - zagorzały propagator sceny techno dance i euro dance. Alex Chritensen najpierw porwał do tańca rodzime Niemcy, potem Europę, a w końcu cały świat swoim wydanym w 1990r. hitem "Ritmo de la noche". Rok później Christensen założył zespół U96, który wyprodukował wielki hit - "Das Boot", dziś już klasyk techno.

Teraz artysta postanowił zrealizować najambitniejsze i najbardziej wyjątkowe przedsięwzięcie w swojej dotychczasowej karierze - Alex Christensen & the Berlin Orchestra Classical 90s Hits . Album to zbiór największych tanecznych hitów lat 90-tych zagranych z orkiestrą. "Rhythm Is A Dancer", "Sonic Empire", "Nessaja", "What Is Love", "Redemption" czy "Das Boot" mogą być odkryte na nowo i tym razem posłużyć nie tylko do tańca.

 

Alex Christensen specjalnie na potrzeby albumu skompletował 49-osobową orkiestrę - Berlin Orchestra, złożoną z najlepszych muzyków niemieckiej stolicy. Ponadto, obok orkiestry producent zatrudnił też najbardziej utalentowane młode wokalistki.

"Das Boot" oryginalnie było kompozycją smyczkową, ale kiedy ją nagrywałem w 1991r. z U96 nie miałem ani takiej wiedzy, ani narzędzi, by nagrać to z orkiestrą. Mam nadzieję, że ludzie teraz zrozumieją dlaczego ostatnie 10 lat spędziłem zgłębiając muzykę orkiestrową.

"Classical 90s Hits" nie jest kolejnym remixem czy remakiem hitów wczesnych lat 90., ale daje nowe życie tym utworom, które niejednokrotnie przemieniły się w bardzo emocjonalne, poruszające kompozycje.

Lista utworów:

 1. Rhythm Is A Dancer
 2. Infinity
 3. United
 4. Das Boot
 5. Turn The Tide
 6. Children
 7. Sonic Empire
 8. Nessaja
 9. L'amour Toujours
 10. Interlude / You're Not Alone
 11. Redemption
 12. The Rise / No Limit
 13. What Is Love
 14. Tears Don't Lie

Albumy będziecie mogli wygrać w programie "Cała Muzyka" w Radiu Złote Przeboje już 30 października 2017 roku!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!