Dżem zagra koncert w Jeleniej Górze z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet w Jeleniej Górze odbędzie się koncert legendy polskiego rocka - zespołu Dżem. Od 5 marca 2018 będziecie mogli wygrać bilety na to wydarzenie na antenie Radia Złote Przeboje!

Ponad 2-godzinny występ i wszystkie największe przeboje na żywo. Organizatorzy gwarantują cudowny wieczór pełen wspaniałej muzyki i wspomnień, który na zawsze zapadnie w pamięć, bo Dżem to coś więcej niż muzyka...

Zespół zacząl powstawać w latach 70-tych, grając na imprezach. Takich zespołów w Polsce było mnóstwo. Po kilku latach do grupy muzyków dołączył Ryszard Riedl.

Niedługo nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczeli grać swoje własne utwory, takie jak "Paw" i "Whisky". Póżniej następne "Czerwony jak cegła", "Skazany na bluesa", 'Człowieku co się z Tobą dzieje".

Koncerty, koncerty, koncerty i kłopoty z wokalistą i nagle wspaniała płyta "Detox", która uchodzi za wyjatkowe osiągnięcie grupy. Takie utwory, jak "List do M", "Sen o Victorii", "Jak malowany ptak" ciągle budzą emocje.

Niestety 30 lipca 1994 umiera Rysiek Riedl . Jego śmierć sprawiła, że zespół Dżem stał się największą polską legendą. Legendą, którą ciągle rośnie wraz z kolejną generacją słuchaczy. Obecny skład grupy to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński, solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbinski, Janusz Borucki i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie...

DżemDżem materiały prasowe materiały prasowe

POLECAMY!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!