III edycja "Wielkiego Sprzątania" w Gdańsku!

To już III edycja "Wielkiego Sprzątania"! Mieszkańcy Gdańska znów łączą siły w słusznej sprawie.

"Wielkie Sprzątanie" jest organizowane już po raz trzeci przez Zakład Utylizacyjny we współpracy z Urzędem Miasta, Radami Dzielnic oraz wybranymi jednostkami miejskimi tj. Gdańskim Zarządem Nieruchomości Komunalnych, Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni oraz Strażą Miejską. W przedsięwzięciu biorą udział również szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe, lokalni aktywiści, a przede wszystkim – mieszkańcy Gdańska.

Pracownicy organizatora i partnerów akcji wspólnie z mieszkańcami będą sprzątać, nasadzać zieleń, a specjalnie powołane ekipy zajmą się usuwaniem dzikich wysypisk. Akcję objął swym patronatem prezydent Paweł Adamowicz. W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu blisko 1000 mieszkańców Gdańska zebraliśmy ponad 10 ton odpadów zalegających na ogólnodostępnych terenach zielonych.

- Cieszymy się, że wydarzenie rokrocznie przyciąga mieszkańców, którym zależy na dbaniu o czyste otoczenie oraz zdobywaniu wiedzy na tematy związane z odpowiedzialnym postępowaniem z odpadami: segregacji, recyklingu czy upcyklingu. Przedstawiciele Zakładu będą koordynować akcję oraz udzielać informacji o działaniach i planach Spółki we wszystkich czterech lokalizacjach – mówi Michał Dzioba, Prezes Zarządu Zakładu Utylizacyjnego.

Wielkie Sprzątanie startuje 21 kwietnia o godz. 10.00 jednocześnie w czterech dzielnicach Gdańska-Południe. Mieszkańcy otrzymają od koordynatorów worki na śmieci, rękawice i mapki. Zebrane odpady będzie można wyrzucać do specjalnie oznakowanych kontenerów lub pozostawić w punktach zbiórek, które zostaną oznaczone na dedykowanych mapkach. W trakcie sprzątania będziemy też nasadzać zieleń. Po akcjach uczestnicy będą mogli wziąć udział w eko atrakcjach przygotowanych w czterech centrach akcji:

- Szkoła Podstawowa 12 nr, ul. Człuchowska 6 
- Szkoła Podstawowa nr 85, ul. Stolema 59 
- Zespół parkowo-rekreacyjny Jar Wilanowski 
- Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Otomińska 72

Dodatkowo w SP 84 po raz pierwszy zostaną zorganizowane warsztaty upcyklingowe, podczas których mieszkańcy będą mogli sprawdzić, ile wartościowych przedmiotów możemy uzyskać z wyrzucanych przez nas rzeczy. 

Jak co roku na uczestników będzie także czekał ciepły poczęstunek.

- Wielkie Sprzątanie to jedno z kluczowych działań w ramach programu społecznego Zakładu Utylizacyjnego „Aktywne sąsiedztwo”. Wdrażając jego kolejne elementy kładziemy szczególny nacisk na edukację w zakresie właściwego postępowania z odpadami oraz dostarczania mieszkańcom informacji na temat usług świadczonych przez ZU na rzecz mieszkańców – podkreśla Iwona Bolt, rzecznik prasowy Zakładu Utylizacyjnego.

Podczas akcji wiedzą i pomocą będą służyć również przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej UM edukując w temacie poszerzonego systemu segregacji odpadów, który zaczął obowiązywać 
w Gdańsku od 1 kwietnia br.

Wspólnie zadbajmy o nasze otoczenie!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/16014706480344/

Wielkie SprzątanieWielkie Sprzątanie mat. prasowe

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!