"Titanic - prawdziwa historia " - atrakcje na Dzień Dziecka także dla dorosłych

Nie masz żadnych planów na zbliżający się Dzień Dziecka? Zapraszamy do odwiedzenia wystawy "Titanic - prawdziwa historia" przy ul. Marii Konopnickiej 28 w Krakowie.

Wystawa „Titanic – prawdziwa historia” to wyjątkowa okazja do zobaczenia całą rodziną ponad 200 skarbów-artefaktów wydobytych z dna oceanu. Podczas wystawy przewidziane są liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Krzysztof Mędrala - organizator wystawy - opowiedział dlaczego warto ją zobaczyć!

Ekspozycja jest wyjątkowym przedsięwzięciem z wielu względów. Po raz pierwszy w Polsce zwiedzający mają okazję zobaczyć oryginalne artefakty wydobyte z pola szczątków dookoła wraku Titanica. Wiele z nich nosi ślady katastrofy. Z mojego punktu widzenia, szczególne emocje wzbudzają osobiste rzeczy codziennego użytku, należące niegdyś do pasażerów słynnego statku. Dziesiątki oryginalnych eksponatów znajdują się w specjalnie zaaranżowanych kontekstowo przestrzeniach. I tak, zastawę stołową - sztućce, ceramikę, kryształy - możemy oglądać w odtworzonej kawiarni Verandah&Palm Court z pokładu "A" Titanica. Na wystawie przejdziemy korytarzem pierwszej klasy, zobaczymy jedną z najbardziej luksusowych kabin pokładu "B" w stylu Ludwika XVI. Możemy obejrzeć także korytarz z kabiną klasy trzeciej, poznając warunki w jakich podróżowali najbardziej ubodzy pasażerowie. Kropką nad "i" jest sala nawiązująca wystrojem do słynnej "Grand Staircase" - klatki schodowej pierwszej klasy. Wizyta na wystawie jest jak podróż w czasie i pozostawia fantastyczne wspomnienia na lata.

Głównym producentem krakowskiej odsłony Titanic the Exhibition jest Petr Suchanek, który podkreśla, że na pokładzie Titanica znajdowali się też nasi rodacy...

Dzięki ekspozycji odbiorcy poznają również fascynujące losy niektórych pasażerów - w tym Polaków, m.in. mieszkańców Krakowa i terenów obecnej Małopolski. Co prawda trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ilu naszych rodaków płynęło na legendarnym statku, gdyż armator nie zapisywał narodowości podróżujących na listach pasażerów. Pewnym jest, że w tamtych czasach dziesiątki tysięcy Europejczyków uciekały przed wojną i biedą. Polacy nie byli w tym względzie żadnym wyjątkiem. Dokładnie w 1902 roku z Polską pożegnała się dobiegająca wówczas trzydziestki Helena Rubinstein, która opuściła Kraków, a później kontynent właśnie statkiem, tyle, że płynącym z Wiednia.

Krzysztof Mędrala zapewnił, że wystawa skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, bez względu na wiek czy poziom zainteresowania tematyką.

Osoby niewiele wiedzące o Titanicu mogą poznać jego historię, od projektowania, po budowę, wyposażenie, skończywszy na katastrofie i jej konsekwencjach. Wszystko to podane jest w niezwykle atrakcyjnej formie, uzupełnionej o materiały audiowizualne. Mogę ją gorąco polecić także osobom, którym Titanic jest znany bardzo dobrze.

Najważniejsze informacje:

  • W weekend 1-3.07.2018 dzieci nie płacą za wstęp
  • Wystawa jest klimatyzowana
  • Ostatnie wejście 18:30
  • Dziecko do lat 15 musi być na wystawie pod opieką osoby dorosłej
  • Jeden dorosły może przyjść z maksymalnie trójką dzieci

 

Bilety dostępne są za pośrednictwem stron: www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl

Z okazji zbliżającej się Nocy Muzeów organizatorzy przygotowali dla zwiedzających specjalne promocje! 

Organizator: JVS Group

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!