100 skoków spadochronowych po 100 wózków inwalidzkich

Już za miesiąc, w czwartek 21 czerwca 2018 roku na strefie spadochronowej SKY CAMP w Kazimierzu Biskupim koło Konina Tomasz Kozłowski podejmie kolejne wyzwanie w wyjątkowej akcji 100 skoków spadochronowych za sto wózków inwalidzkich.

Tomasz Kozłowski już po raz kolejny będzie próbował wykonać 100 skoków spadochronowych w ciągu jednego dnia. Głównym celem „Projektu 100” jest zebranie miliona złotych na zakup 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla cierpiących dzieci. Patronem projektu jest jedyny polski kosmonauta Generał Mirosław Hermaszewski, który po raz kolejny wspiera działania realizowane przez Tomasza Kozłowskiego.

Skoki odbędą się 21 czerwca 2018 roku na strefie spadochronowej SKY CAMP w Kazimierzu Biskupim koło Konina. Tomasz Kozłowski ponownie wybiera się w to miejsce ze względu na najwyższy poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia kadra instruktorska tej strefy, ale również ze względu na doskonały, wygodny i szybki samolot PAC 750 XSTOL oraz betonowy pas startowy, który zapewnia łagodne starty i bezpieczne lądowania.

Tomasz Kozłowski wspomina zeszłoroczną edycję projektu:

Podczas realizacji „Projektu 48” w 2017 roku kilkadziesiąt osób z tej strefy bezinteresownie zaangażowało się w to, abym ja mógł bezpiecznie skakać, a co za tym idzie, abyśmy wszyscy mogli skutecznie pomóc tym, do których kierowaliśmy nasze działania charytatywne.

Te 100 skoków, to nie jest projekt sportowy, ale walka o równe szanse dla tych, którzy już na starcie tych szans nie mają.

Tomasz Kozłowski dodał, że projekt dedykuje historii polskich Lotników w 100-lecie polskiego lotnictwa.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!