Eco porządki

Postęp cywilizacyjny niesie za sobą wiele możliwości, ale to w jaki sposób wykorzystujemy zdobycze nauki i techniki nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne i nasze zdrowie. W związku z tym, tematem zdrowego stylu życia, ochrony planety i ekologii nie zajmują się już wyłącznie ekolodzy, lecz każdy świadomy człowiek próbuje chronić swoje najbliższe otoczenie. Nawet w dobie wielkich koncernów uprawiających rabunkową eksplorację zasobów Ziemi każdy z nas może zrobić coś, abyśmy jak najdłużej cieszyli się pięknem naszej planety i dobrym samopoczuciem.

Pierwszy krok w kierunku bycia eco warto wykonać właśnie teraz. Rozpocząć tę zmianę od siebie, od własnych czterech ścian. Nie poprzestawajmy jednak na spożywaniu soków czy drinków przy użyciu ekologicznej słomki. To stanowczo za mało. Zmiana powinna objąć wszystkie aspekty naszego życia, m.in.: wymianę auta na rower, konsumowanie nieprzetworzonej żywności, ograniczenie spożycia mięsa, segregację odpadów, używanie bawełnianych toreb na zakupy, oszczędzanie papieru,  czy wybór odpowiednich kosmetyków i środków czystości. Ekologia to właśnie suma tych wszystkich małych, podejmowanych codziennie kroków.

Diabeł tkwi w szczegółach

To samo dotyczy ekologii. Zastanówmy się nad chemicznymi środki czystości, których używamy na co dzień. Łatwo pogubić się w tym gąszczu dostępnych rozwiązań. Na co zwrócić szczególną uwagę? Środki czystości, które znajdziemy na sklepowych półkach często zawierają w swoim składzie mnóstwo toksycznych substancji chemicznych, mających bardzo negatywny wpływ na środowisko i nasze zdrowie. Skutkami obcowania z takimi substancjami mogą być: podrażnienia skóry, oczu i nosa, kaszel, ból i zawroty głowy oraz mdłości. Wysokie stężenie toksyn w skrajnych przypadkach może skutkować także niewydolnością nerek uszkodzeniem płuc i wątroby oraz alergiami.

Warto zatrzymać się przy alergii, która staje się jedną z dolegliwości cywilizacyjnych. Jak wiemy  można się jej nabawić z wiekiem, a jedną z przyczyn mogą być właśnie chemiczne środki czystości. Wielu ekspertów uważa, że astma jest chorobą zawodową sprzątaczek. Badania wykazały, że częsty kontakt z odświeżaczami powietrza i sprayami do czyszczenia powoduje znaczące zwiększenie podatności na zachorowanie na astmę wieku dorosłego.

Wybierajmy świadomie

Zwracajmy uwagę na skład produktu. Na rynku dostępne są naturalne środki czystości - bez enzymów, fosforanów, chloru, tenzydów petrochemicznych, syntetycznych substancji konserwujących, sztucznych środków zapachowych i barwiących, chemicznych detergentów i innych szkodliwych substancji, które są odpowiedzialne za zatruwanie środowiska. Skład ekologicznych środków do czyszczenia domu powinien opierać się głównie na naturalnych składnikach i olejkach eterycznych, przyjaznych dla otoczenia i skóry. Jeżeli chodzi o usuwanie trudnych zabrudzeń, ekologiczne środki czystości są równie skuteczne jak te zawierające wiele składników toksycznych, co potwierdzają liczne testy i opinie użytkowników. Ekologiczne środki czystości powinny cieszyć się szczególnym zainteresowaniem wśród osób posiadających dzieci, ponieważ to właśnie dzieci są najbardziej narażone na negatywne skutki kontaktu z toksycznymi substancjami. Oczywiście należy pamiętać o tym, by przechowywać chemię gospodarczą poza ich zasięgiem.

Co wybrać?

Ekologiczne środki czystości, pomogą nam przy sprzątaniu każdego pomieszczenia.

Czasami wystarczy nawet jeden środek, jak na przykład uniwersalny Płyn Eco Line do mycia różnych rodzajów powierzchni. Płyn jest doskonałym rozwiązaniem do mycia powierzchni drewnianych, ceramicznych, z tworzyw sztucznych w tym z PCV, paneli ściennych i podłogowych oraz glazury. Nie zaleca się do używania na niezabezpieczonych powierzchniach drewnianych. Dzięki odpowiedniemu dawkowaniu płynu, maleją nie tylko koszty, ale i negatywny wpływ na naturalne środowisko. Produkt został przebadany dermatologicznie, kompozycja składników nie zawiera alergenów, produkt jest w pełni naturalny i bezpieczny dla skóry człowieka.

Znajdziemy również serię produktów dedykowanych, jak płyn do szyb Eco Line, płyn do mycia urządzeń sanitarnych Eco Line, mydło w płynie Eco Line przeznaczone do codziennego użytku, płyn do mycia naczyń Eco Line, płyn do WC Eco Line, czy płyn do czyszczenia kuchni Eco Line.

Zawsze – nawet przy tak prozaicznej czynności, jaką jest sprzątanie można być Eco i postępować odpowiedzialnie. Do dzieła!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!