Kolejna odsłona cyklu "Do rany przyłóż" w Radiu Złote Przeboje!

Nareszcie udało nam się doświadczyć ciepła i słońca! Obostrzenia związane z panującą pandemią również zostały "poluzowane". To zachęciło wszystkich do korzystania z pięknej pogody na łonie natury. Czy jest coś przyjemniejszego niż spacer, piknik lub sport na świeżym powietrzu? Planując taki wypoczynek, musimy pamiętać o kilku "złotych" zasadach. Przypomina o nich nasz ekspert - magister farmacji Marzena Korbecka-Paczkowska.

To jeszcze nie wakacje, ale warto już „podmuchać na zimne”, czyli przygotować się na prawdziwe kąpiele słoneczne. Co zrobić, jeśli przesadzimy i nasza skóra będzie piekąca i zaczerwieniona? Zapytaliśmy o to magistra farmacji Marzenę Korbecką-Paczkowską:

To jest moment, w którym powinniśmy użyć kremu z dużą ilością panthenolu. Bywa również tak, że te pierwsze podrażnienia słoneczne to podrażnienie naskórka, a czasem nawet pęknięcia skóry. Dlatego warto też użyć takiego kremu, który będzie zawierał substancje antybakteryjne.

A co, jeśli oparzenia są poważniejsze i pojawią się bąble? O tym usłyszycie w cyklu „Do rany przyłóż w Radiu Złote Przeboje”. Nasz ekspert opowie także o tym, jak pielęgnować blizny pooperacyjne i pourazowe, jak zregenerować skórę po zabiegach estetycznych i jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry.

Pamiętajcie też, żeby szczególnie zadbać teraz o skórę naszych dłoni. Częsta dezynfekcja i mycie rąk skutkuje wysuszeniem naskórka i podrażnieniami. Warto mieć przy sobie krem regeneracyjny, który będzie nie tylko nawilżał, ale również posiadał właściwości antybakteryjne (np. kremy z zawartością okteidyny).   

Zapraszamy Was do słuchania cyklu „Do rany przełóż” od poniedziałku do piątku, od 15 do 19 czerwca o 12:15.

Tymczasem posłuchajcie specjalnego podcastu o tym, jak opiekować się osobami starszymi i na czym polega pielęgnacja przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu.

Jeśli przegapiłeś odcinek cyklu, nic straconego! Odsłuchaj go już teraz:

Więcej informacji znajdziecie tu: Octanicare.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!