Biurko na miarę, czyli urządzamy pokój ucznia

Zastanawiasz się, jak stworzyć przestrzeń sprzyjającą zdobywaniu nowej wiedzy przez młodego człowieka, a jednocześnie będącą miejscem zabawy i rozwijania zainteresowań? Nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas wyboru biurka do pokoju dziecięcego? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i wybierz najlepsze biurko.

Nowy rok szkolny za pasem, a tym samym czas najwyższy na przygotowanie szkolnej wyprawki. Pamiętaj jednak, że rola ucznia nie kończy się w chwili powrotu ze szkoły, więc nie tylko książki, zeszyty czy plecak są artykułami pierwszej potrzeby.

Każdy uczeń poświęca setki godzin na naukę i odrabianie lekcji w domu, dlatego warto zapewnić mu odpowiednie warunki, umożliwiające swobodną edukację oraz nie obciążające zdrowia dziecka.

Biurko na miarę, czyli urządzamy pokój uczniaBiurko na miarę, czyli urządzamy pokój ucznia materiały prasowe

Zacznij od wymiaru

Twojego malucha roznosi energia, jednak przy matematyce musi poskromić wodze fantazji i skupić się tabliczce mnożenia? Nie da się ukryć, że lekcje najlepiej odrabia się przy wygodnym biurku, czyli dopasowanym do wzrostu i potrzeb dziecka. 

Standardowe wymiary biurek to 120-160 cm szerokości, 80-90 cm głębokości i od 72 do 75 cm wysokości. Jeśli jednak Twój maluch jest wyjątkowo wysoki lub tempo jego wzrostu jest szczególnie dynamiczne, zalecany jest zakup biurka o wysokości sięgającej nawet 80 cm. Ważne jest, aby nogi dziecka korzystającego z biurka, swobodnie układały się na ziemi lub na podnóżku. Dlatego też, pamiętaj o zachowaniu wolnej przestrzeni pod biurkiem o głębokości minimum 50 cm.

Zwróć uwagę, czy podczas siedzenia przy biurku Twoje dziecko zachowuje odpowiednią postawę, czyli proste plecy, swobodnie oparte ręce o blat, a nogi o podłogę. Zweryfikuj czy kąt między ramieniem a przedramieniem, jak i kąt między podudziem a łydką są kątami prostymi – inaczej dziecko będzie się męczyć, a kręgosłup, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym, będzie bardzo obciążony. 

Biurko na miarę, czyli urządzamy pokój uczniaBiurko na miarę, czyli urządzamy pokój ucznia materiały prasowe

Postaw na funkcjonalność

W uczniowskim świecie wszystko powinno mieć swoje miejsce, dlatego najlepiej, żeby wybrane przez Ciebie biurko było funkcjonalne. Postaw na biurko z szufladami, szafkami i zakamarkami. Duża ilość półek i szuflad pozwoli zachować estetykę i porządek w pokoju. Ułatwi również właściwą organizację pracy oraz skróci czas poszukiwań pożądanych przedmiotów. Są to elementy, które udogodnią trzymanie się właściwych nawyków, a tym samym realizację celów. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło zaaranżować przestrzeń odpowiadającą jego indywidualnym potrzebom, a w dziecięcym pokoju będzie panował porządek.

Wybierz biurko, które jest solidne, przygotowane z materiałów o długiej żywotności, odpornych na zabrudzenia, ale i łatwych w czyszczeniu. Dla dodatkowej ochrony na blat można położyć podkład, który ochroni mebel w przypadku nieprzewidzianego wypadku.

Biurko na miarę, czyli urządzamy pokój uczniaBiurko na miarę, czyli urządzamy pokój ucznia materiały prasowe

Przemyśl ustawienie i aranżację

Ustawienie biurka w pokoju dziecięcym powinien wyznaczać dostęp do światła słonecznego. Twoje dziecko nie może zasłaniać sobie światła podczas odrabiania lekcji, dlatego ustaw biurko przodem lub bokiem do okna.

Zadbaj również o aranżację otoczenia, pamiętając, że pokój służy nie tylko do nauki, ale i do zabawy. Nie unikaj kolorów, zabawek czy dziecięcych dekoracji. Zainwestuj w kolorowe pudła, które pozwolą nie tylko uporządkować przestrzeń, ale również rozweselą pomieszczenie. W przyjemnie zaaranżowanym pokoju Twoje dziecko chętniej skupi się na nauce, a po realizacji obowiązków odda się zabawie i wypoczynkowi.

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!