Odetchnij z Radiem Złote Przeboje [POSŁUCHAJ]

Redakcja
28.09.2020 13:07
Odetchnij z Radiem Złote Przeboje!

Odetchnij z Radiem Złote Przeboje! (Antonio Guillen Fern / East News)

Nadeszła jesień! Piękna i złota, ale zwiastująca zimę. Temperatura powoli spada i zaczyna się sezon grzewczy. To oznacza, że niedługo pojawi się smog, a komunikaty o złej jakości powietrza staną się codziennością. Posłuchaj cyklu "Odetchnij z Radiem Złote Przeboje", a dowiesz się, jak chronić siebie i swoich bliskich.

Czy wiecie, czym w ogóle jest smog? To zanieczyszczenia pyłowe zawierające na przykład metale ciężkie oraz benzo(a)piren - związek, który powstaje w wyniku spalania złej jakości węgla i śmieci. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem prowadzi do wielu groźnych chorób. Co możemy zrobić, żeby zadbać o układ oddechowy nasz i naszych bliskich?

Przede wszystkim używajcie antysmogowych maseczek zasłaniających usta i nos. Jeśli powietrze jest bardzo złej jakości, to bezwzględnie zrezygnujcie z biegania i innych aktywności. W domu powinni zostać najmłodsi i najstarsi. W takie dni nie powinniśmy wietrzyć mieszkania. Warto zastanowić się nad kupnem oczyszczaczy powietrza z filtrem HEPA.

To tylko część wskazówek, o których dobrze pamiętać. Więcej opowie Odeta Moro w cyklu "Odetchnij z Radiem Złote Przeboje" codziennie o 14:15.

Buderus

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!