"Zielone Światło w Radiu Złote Przeboje" - dowiedz się, jak zadbać o naszą planetę!

Redakcja
19.10.2020 11:50
Zielone Światło w Radiu Złote Przeboje

Zielone Światło w Radiu Złote Przeboje (Fot. halfpoint/easyfotostock/Eastnews)

Czy wiecie, czym jest ślad węglowy? To suma emisji gazów cieplarnianych emitowanych przez jedną osobę. Jedząc, korzystając z lodówki, telewizora, a nawet internetu każdy z nas emituje 7 ton takich gazów rocznie! Niestety, ma to wpływ na globalne ocieplenie. Pamiętajcie, że zmieniając nasze własne przyzwyczajenia możemy wspólnie zadbać o Ziemię.

Jak to zrobić? Możemy zacząć od prostych rzeczy, np. rezygnując z kolejnej pary nowych jeansów, czy jedząc mniej mięsa, częściej przesiadając się na rower. Można też zastanowić się nad zmianą samochodu. Prawie nikt z nas nie jest w stanie zrezygnować z dojazdu do pracy autem, odwożenia nim dzieci do szkoły, czy wyjazdu na wakacje. Warto jednak postawić na nowe technologie. Co powiecie na samochód elektryczny albo hybrydę plug-in?

Posłuchajcie naszego cyklu i poznajcie bliżej te samochody. Od poniedziałku do piątku o 17:10. Czy sprawdzą się jedynie w mieście, czy również w długie trasy? Co mogą zaoferować fanom off-road’u? Czy to samochody tylko dla młodych, czy również dla dojrzałych kierowców?

 
 
 
 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!