Alert udarowy - akcja z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu

Alert udarowy to akcja realizowana z okazji, przypadającego na 29 października, Światowego Dnia Udaru Mózgu, w ramach najdłużej trwającej edukacyjnej kampanii społecznej STOP UDAROM.

Zachęcamy wszystkich do przekazywania alertu udarowego poprzez MMS-y, media społecznościowe czy w innej formie. Chcemy, by jak najwięcej Polaków zapamiętało podstawowe objawy udaru mózgu oraz że w przypadku ich wystąpienia liczy się czas i należy niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe.

W tym roku szczególnie podkreślamy jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi, dzwoniąc pod numer alarmowy 999 lub 112. Szybka reakcja w obliczu zagrożenia udarem mózgu może uratować życie nasze lub innej osoby.

Codziennie, co 6,5 minuty, ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Choroba może wystąpić u każdego – w każdym wieku, w każdym miejscu, w każdym czasie, także w dobie pandemii.

W ramach alertu udarowego siły połączyły największe organizacje pacjenckie, działające w obszarze udaru mózgu – Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! i Fundacja Udaru Mózgu. W akcję edukacyjną po raz kolejny zaangażował się aktor Jacek Rozenek, który w ubiegłym roku doznał udaru mózgu. W tym roku do grona partnerów dołączyło także Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!