Naturalnie-różnorodna Aglomeracja Opolska

Poznajemy piękną i różnorodną przyrodę Aglomeracji Opolskiej.

Gmina Strzeleczki

Dziś odwiedzamy Gminę Strzeleczki. O tym co warto zobaczyć, jak spędzać wolny czas i jakie działania podejmowane są na rzecz ochrony środowiska opowiedzą pracownicy urzędu oraz Wójt Gminy Strzeleczki – Pan Marek Pietruszka. Zapraszamy do wysłuchania podcastu i podziwiania pięknej przyrody Gminy Strzeleczki.

Pszczoły: dlaczego są takie ważne?

Dlaczego pszczoły są tak istotne w życiu człowieka? Jakie pożyteczne funkcje pełni jerzyk? Dlaczego bioróżnorodność ma tak wielkie znaczenie dla środowiska naturalnego?

O tym i innych zagadnieniach poruszanych w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne – etap II" rozmawiamy z panią Bernadetą Lisson-Pastwą, Pełnomocnikiem Dyrektora Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska.

Posłuchaj:

Gmina Turawa

Kontynuujemy przygodę z piękną i różnorodną przyrodą Aglomeracji Opolskiej. Odwiedziliśmy malowniczą Gminę Turawa. O tym co warto zobaczyć, jak spędzać wolny czas i jakie działania podejmowane są na rzecz ochrony środowiska opowie Wójt Gminy Turawa – Pan Dominik Pikos. Zapraszamy do wysłuchania podcastu i podziwiania wyjątkowej przyrody Gminy Turawa. 

embed

Projekt „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne – etap II" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!