Marcin Margielewski opowiedział o swojej nowej książce "Dubaj krwią zbudowany" [POSŁUCHAJ]

Autor książki "Dubaj krwią zbudowany" w rozmowie z Kamilem Baleją opowiedział o kulisach powstawania swojej najnowszej powieści.

To trzecia, po "Modelkach z Dubaju" i "Koszmarze arabskich służących" książka z serii "Niewolnicy", opowiadającej o ludziach, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak zwykły towar.

Porażający los ludzi, którzy poświęcają swoje życie, by inni mogli swoje wieść w luksusie. Biedni, brudni, umęczeni i kompletnie niewidzialni dla bogatych mieszkańców i turystów odwiedzających Dubaj. Setki tysięcy robotników pracujących przy budowie zachwycających świat budynków każdego dnia ryzykują życie w ciężkich warunkach i śmiertelnym upale. Transportowani do pracy jak bydło, mieszkający w przypominających ciężkie więzienie obozach. Tracą zdrowie, a często życie, składając je na ołtarzu pychy, jaką napawa władców budowana przez nich metropolia.

'Dubaj krwią zbudowany' Marcin Margielewski'Dubaj krwią zbudowany' Marcin Margielewski Okładka książki 'Dubaj krwią zbudowany'

Oficjalnie tylko nieliczni giną na budowach. Oficjalne dane podawane są rzadko i tylko wtedy, gdy nie da się ich ukryć, ale ambasady liczą każdego zmarłego obywatela. I każdego roku giną ich tu tysiące. Samobójstwa, choroby, udary, zawały, zatrucia. Historie kilku z setek tysięcy budowniczych Dubaju opowiada Marcinowi Margielewskiemu polski inżynier, który przez lata pracował dla największych deweloperów działających na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Całej rozmowy Kamila Balei z Marcinem Margielewskim możecie posłuchać poniżej:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!