Oddychaj Pełną Piersią

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Najważniejsza jest profilaktyka, dlatego zachęcamy do regularnych badań.

Niestety mimo dużych działań profilaktycznych w dalszym ciągu duża ilość kobiet nie chodzi na badania profilaktyczne. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi na rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu. W Polsce według danych z Krajowego Rejestru Nowotworów rak piersi stanowi 23 %. Rocznie w Polsce około 1700 kobiet słyszy diagnozę rak piersi. To jest, aż 47 kobiet dziennie. Rak piersi nie jest chorobą kobiet starszych, coraz częściej chorują kobiety w wieku 40, 30 lat, a nawet 20 lat.

Czas pandemii również niekorzystnie wpłynął na raka piersi, z relacji lekarzy onkologów obecnie kobiety trafiają do nich z większym zaawansowaniem, co wpływa na gorsze rokowanie i cięższe metody leczenia. Dlatego tak ważne jest, aby bardzo głośno o tym mówić i szukać różnych sposobów, aby działania profilaktyczne stały się nawykiem, a nie przymusem.

Oddychaj Pełną PiersiąOddychaj Pełną Piersią Materiały Prasowe

Dla fundacji "Oko w Oko z Rakiem" profilaktyka raka piersi jest sprawą priorytetową. Organizują dużo eventów profilaktycznych wielu miejscach na terenie całej Polski. Z obserwacji podczas tych eventów wynikło, że to Panowie najszybciej znajdują zmiany w naszych w fantomach piersi. Powstał pomysł, aby to wykorzystać i stworzyć kampanię „Oddychaj Pełną Piersią". Ambasadorami kampanii są: Maciej Stuhr, Maciej Zakościelny, Tomasz Karolak, Jacek Kawalec, Piotr Kupicha, Adam Fidusiewicz i Maciej Musiałowski

Oddychaj Pełną PiersiąOddychaj Pełną Piersią Materiały prasowe

Głosu do kampanii użyczył Marcin Kydryński. Poprzez mówienie rymów zachęcają innych Panów o dbanie o swoje Panie. Zaangażowanie Panów w profilaktykę raka piersi, może przyczynić się do zwiększenia ich świadomości w tym temacie. Zwiększy ich czujność i dbałość o swoje drugie połówki.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!