Jak wspierać dzieci w ich pasjach?

Gościem Kasi Wilk i Kamila Balei w programie "Dobre popołudnie" będzie Barbara Halska - Nauczycielka Roku i ambasadorka programu Samsung Solve for Tomorrow.

Czy musimy odrywać nasze pociechy od smartfonów? Jak wykorzystać nowe technologie do rozwijania pasji dziecka? W "Dobrym popołudniu" zapytamy też, kto może dołączyć do programu Solve for Tomorrow.

Włączcie Radio Złote Przeboje i słuchajcie nas już 6 października 2021 roku od 14:00!

Solve for Tomorrow. Samsung uwalnia potencjał młodego pokolenia i daje mu siłę tworzenia

Solve for Tomorrow to globalny program firmy Samsung, który powstał w 2010 roku i cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi w wielu krajach na świecie. W Polsce będzie stanowił wyjątkową przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Dzięki SFT młodzi ludzie mogą zmierzyć się z wyzwaniami XXI wieku, które są coraz dotkliwiej odczuwane z powodu kryzysu klimatycznego, czy z niewłaściwym korzystaniem z nowych technologii i Internetu. Celem programu jest wzmacnianie kompetencji przyszłości u młodych ludzi, zachęcanie ich do aktywizmu, twórczej odwagi i realizacji innowacyjnych projektów.

Do programu mogą zgłaszać się zespoły składające się z uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem oraz zespoły studentów i studentek I i II roku studiów pierwszego stopnia. Zainteresowani realizują projekt skupiony wokół jednego z trzech największych wyzwań współczesnego świata – Zdrowia, Bezpieczeństwa oraz Klimatu. Dzięki udziałowi w Solve For Tomorrow, młodzi ludzie będą mogli nie tylko proaktywnie pomóc naszej planecie czy komuś w swoim otoczeniu, lecz także zyskają możliwość realizowania własnych pasji oraz nawiązania znajomości z młodzieżą ze szkół z całej Polski.

W jaki sposób można aplikować do programu?

Program Solve for Tomorrow realizowany będzie w trzech etapach. 20 września rusza rekrutacja online poprzez formularz dostępny na stronie: https://solvefortomorrow.pl. Następnie 12 listopada nastąpi ogłoszenie listy 25 zespołów, które zakwalifikowały się do półfinału programu. Kolejne miesiące to intensywny czas warsztatów design thinking oraz początek pracy nad prototypami. Do fazy finałowej zostanie wybranych 8 zespołów, które w dalszej części szkolenia ulepszają swoje pomysły i przygotowują się do ich prezentacji. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 31 marca 2022 roku.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!