Młodzi z pomysłem w Radiu Złote Przeboje

W jaki sposób wspierać dzieci i młodzież w ich pasjach? Słuchajcie naszego cyklu mini audycji!

Dzieci różnią się między sobą, przejawiają odmienne zdolności i talenty. Rolą dorosłych jest uważnie przyglądać się im od najwcześniejszych lat. Jak to zrobić, czym przejawiają się dane zdolności i czym tak naprawdę są?

W naszej audycji opowiemy Wam w jaki sposób rozpoznać potencjał w młodym człowieku i jaka jest rola dorosłego w rozwijaniu pasji i nowych umiejętności u swojej pociechy. Czy mogą pomóc nam w tym nowe technologie?

Już od 11 października 2021 roku codziennie o 17:30 będziecie mogli posłuchać cyklu mini-audycji „Młodzi z pomysłem w Radiu Złote Przeboje".

Solve for Tomorrow. Samsung uwalnia potencjał młodego pokolenia i daje mu siłę tworzenia

Samsung startuje z nowym programem edukacyjnym Solve for Tomorrow (SFT), w ramach którego młodzież może rozwijać swoje kompetencje i proponować rozwiązania skupione wokół trzech wyzwań współczesności: klimatu, zdrowia i bezpieczeństwa.

Solve for Tomorrow to globalny program firmy Samsung, który powstał w 2010 roku i cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi w wielu krajach na świecie. W Polsce będzie stanowił wyjątkową przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Dzięki SFT młodzi ludzie mogą zmierzyć się z wyzwaniami XXI wieku, które są coraz dotkliwiej odczuwane z powodu kryzysu klimatycznego, czy z niewłaściwym korzystaniem z nowych technologii i Internetu. Celem programu jest wzmacnianie kompetencji przyszłości u młodych ludzi, zachęcanie ich do aktywizmu, twórczej odwagi i realizacji innowacyjnych projektów.

Do programu mogą zgłaszać się zespoły składające się z uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem oraz zespoły studentów i studentek I i II roku studiów pierwszego stopnia. Zainteresowani realizują projekt skupiony wokół jednego z trzech największych wyzwań współczesnego świata – Zdrowia, Bezpieczeństwa oraz Klimatu. Dzięki udziałowi w Solve For Tomorrow, młodzi ludzie będą mogli nie tylko proaktywnie pomóc naszej planecie czy komuś w swoim otoczeniu, lecz także zyskają możliwość realizowania własnych pasji oraz nawiązania znajomości z młodzieżą ze szkół z całej Polski.

Program Solve for Tomorrow realizowany będzie w trzech etapach. 20 września rusza rekrutacja online poprzez formularz dostępny na stronie: www.solvefortomorrow.pl. Następnie 12 listopada nastąpi ogłoszenie listy 25 zespołów, które zakwalifikowały się do półfinału programu. Kolejne miesiące to intensywny czas warsztatów design thinking oraz początek pracy nad prototypami. Do fazy finałowej zostanie wybranych 8 zespołów, które w dalszej części szkolenia ulepszają swoje pomysły i przygotowują się do ich prezentacji. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 31 marca 2022 roku.

embed

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!