Zapraszamy na trasę koncertową Wilki Akustycznie 30-lecie!

Mija okrągłe 30 lat od czasu wydania debiutanckiej płyty "Wilki". Z tej okazji legendarny zespół rusza na ogólnopolską trasę koncertową, podczas której usłyszymy największe przeboje grupy w akustycznych aranżacjach. Dołącz do watahy i weź udział w muzycznej uczcie zaprawionej najpiękniejszymi balladami polskiego rocka! Trasę organizuje Agencja Perspektywy.

Muzycy odwiedzą 8 największych, polskich miast. W pięknych salach Filharmonii oraz najlepszych klubów miejskich, wykonają swoje największe przeboje w akustycznych aranżacjach, a także kilka nowych, autorskich kompozycji z nadchodzącego, nowego albumu. Po sukcesie Niebieskiej Trasy zapraszamy Was na bardziej intymną i spokojną odsłonę twórczości tego kultowego zespołu, choć każdy kto miał okazję być na koncertach akustycznych wie, że czasami doprawdy ciężko na nich usiedzieć w miejscu. Bilety już w sprzedaży!

Zima to tradycyjnie czas kiedy w swoje tour po kraju rusza zespół Wilki. Wataha dowodzona przez Roberta Gawlińskiego swój pierwszy album wydała równo 30 lat temu! Ich debiutancka płyta przyniosła im wielki rozgłos i miano jednego z największych, polskich zespołów lat 90-tych. Przez ten czas zespół przechodził różne przeobrażenia, a obecnie jego skład jest bardziej rodzinny, niż kiedykolwiek. Na gitarze gra bowiem syn Roberta – Beniamin, a na basie jego brat Emmanuel. Jeśli dodamy do tego, że managerką zespołu jest żona Roberta – Monika, wyjdzie na to, że to rodzinny zespół, który na szczęście nie zatracił swojego ducha. Z muzyków, którzy nagrywali pierwszą płytę Wilków do dzisiaj w zespole są również gitarzyści Miki Ciupas i Maciek Gładysz. Na perkusji gra ponadto nowy bębniarz Adam Kram (znany m.in. z zespołu Chemia), a dodatkowym gościem na trasie będzie Jakub Galiński – klawiszowiec i producent, który odpowiedzialny jest za sukcesy takich artystów jak Sanah i Dawid Podsiadło. Zespół podczas swojego jubileuszowego koncertu zagra swoje największe utwory w nowych, akustycznych aranżacjach.

Był rok 1992 i wszyscy w Polsce śpiewali piosenki z debiutanckiej płyty "Wilki": „Son of The Blue Sky", „Aborygen" lub „Eli Lama Sabachtani". Album natychmiast okazał się bestsellerem i osiągnął status platynowej płyty. Odnosząc ogromny sukces, zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie trzy lata bez przerwy. Tak intensywny rockandrollowy tryb życia i zmęczenie spowodowane ostrym tempem, jakie narzucili sobie muzycy, wpłynęło na decyzję o zawieszeniu działalności zespołu, która trwała kilka lat.

W 2002 roku zespół powrócił z nowym albumem „4", sprzedanym w 100 000 egzemplarzy i osiągnął kolejny sukces. Piosenki takie jak „Baśka" czy „Urke" zdobyły szczyty list przebojów. Kolejne dwa albumy studyjne wydane przez zespół osiągnęły status Gold i obfitowały w liczne hity, jak „Bohema", „Love Story", „Słońce pokonał cień", „Here I am",czy „Na zawsze i na wieczność". 

W 2016 WILKI wydały swój ósmy album – „Przez dziewczyny", promowany przez piosenkę o tym samym tytule. To najbardziej wesoły i rock’n’rollowy album w ich dyskografii. Pod względem klimatu album zbliża się do największych przebojów z płyty „4". Niezaprzeczalny wpływ na twórczość albumu miało dołączenie do grupy nowego członka: syna frontmana, Beniamina Gawlińskiego, który gra na gitarze akustycznej oraz klawiszach.

W 2017 roku Wilki świętowały 25-lecie wydania swojego debiutanckiego albumu, a 11 maja, dokładnie 26 lat po debiucie, ukazał się podwójny album „26/26". Zawiera 25 największych przebojów i jedną nową piosenkę „Na krawędzi życia", która promowała album. Wkrótce potem do zespołu dołączył Emanuel Gawliński, czyli drugi syn lidera.

W 2020 roku zespół udał się w "Niebieską Trasę" po największych miastach w Polsce, na której usłyszeliśmy w całości debiutancki album "Wilki" z 1992 roku. Trasa okazała się dużym sukcesem, a zespół udowodnił, że pomimo upływu lat, nadal znajduje się w doskonałej formie. 

WILKI AKUSTYCZNIE 30-LECIE

28.01.2022 – KRAKÓW – KLUB STUDIO

29.01.2022 – WROCŁAW – SALA KONCERTOWA RADIA WROCŁAW

04.02.2022 – GDAŃSK – STARY MANEŻ

05.02.2022 – ŁÓDŹ – FILHARMONIA ŁÓDZKA

10.02.2022 – POZNAŃ – AULA UAM

13.02.2022 – RZESZÓW – FILHARMONIA PODKARPACKA

16.02.2022 – SZCZECIN – FILHARMONIA W SZCZECINIE

20.02.2022 – WARSZAWA – KLUB PROGRESJA

30-lecie zespołu Wilki30-lecie zespołu Wilki materiały prasowe

W związku z obowiązującymi przepisami dot. zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, informujemy, że na koncert będziemy mogli wpuścić maymalnie 30% osób bez Unijnego Certyfikatu COVID oraz 70% osób (w odniesieniu do ogólnej pojemności obiektu) z Unijnym Certyfikatem COVID.

Informacje o bieżących obostrzeniach

Organizator: Agencja Perspektywy

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!