Zapowiedź "Noworocznego Koncertu Wiedeńskiego"

Sprawdźcie szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia.

Pierwsze tego typu wydarzenie, które w tak dużym stopniu przyczyniło się do rozpowszechnienia w Polsce muzyki Johanna Straussa. Niekwestionowana, najbardziej rozpoznawalna Orkiestra Straussowska, wykonuje wyłącznie muzykę Króla Walca - Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady!

Podczas gali, nawiązującej do koncertów corocznie odbywających się w Wiedniu, wystąpią dla Państwa obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie.

Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych między innymi Anna Ciereszko, Karolina Jędrzejczyk, Tomasz Tracz, Bartosz Nowak, Andrzej Tulik, Piotr Łukaszczyk oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu.

Ci niesamowici artyści Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco! To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko.

Zabrzmią największe, ponadczasowe, bliskie sercom melomanów przeboje króla walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Barona cygańskiego", "Wesołej wdówki", "Księżniczki czardasza".

Publiczność usłyszy m.in.: walc "Nad pięknym modrym Dunajem", arię "Wielka sława to żart", Duet wszechczasów "Usta milczą, dusza śpiewa", polkę "Tritsch- Tratsch" oraz słynny "Marsz Radeckiego".

W klimat magicznych balów wiedeńskich wprawią Państwa olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz stroje Orkiestry Straussowskiej.

Koncert Wiedeński 2 – NOWY PROGRAM z udziałem gwiazd polskiej i międzynarodowej sceny muzycznej już 5 marca 2022 rokuw Auli UAM w Poznaniu!

 Prawdopodobnie jedyny taki projekt na Świecie! Orkiestra Księżniczek TOMCZYK ART przyjedzie do Poznania! Gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, przepiękne głosy oraz projekcje multimedialne. To wszystko do zobaczenia już wkrótce podczas Koncertu Wiedeńskiego 2 – NOWY PROGRAM!

Znakomite widowisko dla całej rodziny. Koncert Wiedeński 2 – NOWY PROGRAM to także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca - Johanna Straussa. U nas nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic! Niekwestionowana, najbardziej rozpoznawalna Orkiestra Księżniczek Tomczyk Art wykonująca wyłącznie muzykę Króla Walca - Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady! Podczas koncertu wystąpią dla Państwa obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco! Tradycją stały się już coroczne Noworoczne Koncerty Wiedeńskie w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko.

Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła wdówka", "Księżniczka czardasza" oraz "Kraina uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad pięknym modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polkę "Tritsch- Tratsch" oraz słynny "Marsz Radeckiego". W klimat magicznych bali wiedeńskich wprawią Państwa olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Orkiestry Księżniczek Tomczyk Art wykonującej to niezwykłe widowisko.

Przeniesiemy Państwa do bajkowego świata. Tutaj każdy może bujać się w rytm muzyki oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze melodie jak choćby „Wielka sława to żart", czy „Usta milczą dusza śpiewa" Koncert Wiedeński to przede wszystkim doskonała zabawa. Chcemy śpiewać i bawić się na scenie razem z Państwem! U nas nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka nie zna granic. Jako pierwsi w Polsce na tak szeroką skalę promujemy wiedeńską muzykę operetkową, a także największe przeboje mistrza Johanna Straussa.

BILETY:

Ksiegarnia PWN - ul. Mielżyńskiego 27/29

Ksiegarnia PWN - ul. Powstańców Wlkp. 16 lok. 134

Księgarnia Książnica - Al. Marcinkowskiego 21

Sklep Muzyczny Riff - ul. Zielona 8

Centrum Informacji Kulturalnej - ul. F. Ratajczaka 44

BILETY ONLINE: https://bkb.pl/70120-863c4

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!