"Zgiń, przepadnij" - wywiad z autorką książki - Olgą Rudnicką

Z okazji premiery książki "Zgiń, przepadnij" porozmawialiśmy z jej autorką - Olgą Rudnicką. Dlaczego warto skusić się na przeczytanie nowości od wydawnictwa Prószyński i S-ka.?

Czy to, o czym pisze Olga Rudnicka to czysta fikcja literacka? Pisarka przyznała, że nie lubi, gdy jej książkę czytają bliscy, bo zawsze doszukują się w wątkach elementów autobiograficznych. Okazuje się, że główną bohaterkę - Teklę - z autorką książki łączy jedynie... niechęć do kawy.

Dlaczego warto sięgnąć po lekturę spod pióra Rudnickiej?

Jest to odskocznia od rzeczywistości, od problemów, od tego wszystkiego, co się dzieje. Moje powieści są lekkie, nie są skomplikowane.

O innych podobieństwach i różnicach między Olgą Rudnicką a bohaterami "Zgiń, przepadnij", o pechu i prawach Murphy'ego usłyszycie w rozmowie Tomka Brhela z autorką:

O książce

Od najmłodszych lat Tekli towarzyszy pech. Nie wiadomo, czy to klątwa, czy też fatalne zrządzenie losu, ale nieszczęście dopada też każdego, kto się z nią zetknie, a przynajmniej taka opinia krąży w niewielkiej miejscowości, w której młoda kobieta mieszka od urodzenia.

Sama Tekla walczy z fatum wszelkimi możliwymi sposobami. Regularnie odczynia uroki, odsuwające złe wydarzenia, nosi przy sobie przedmioty przynoszące szczęście i woreczki z ziołami, które mają odpędzić złe moce, mimo to biedaczka wydaje się chodzącym prawem Murphy’ego.

Tuż przed trzydziestymi trzecimi urodzinami Tekla tego samego dnia traci pracę, narzeczonego i najlepszą przyjaciółkę. Przez załamaniem nerwowym ratuje ją dawno niewidziana kuzynka, Dominika, której smutna sytuacja tamtej jest na rękę. Dominika dostała wymarzoną pracę w Hiszpanii i potrzebuje kogoś zaufanego, kto zaopiekuje się mieszkaniem. Tekla z radością zostawia za sobą szczątki swego nieszczęsnego życia i wyjeżdża.

Dominika nie wierzy w żadnego pecha, dopóki samolot, którym miała polecieć, nie ulega nagłej awarii i lot zostaje przełożony. Wywołuje to kolejne reperkusje, a jedną z nich jest nieoczekiwanie znaleziony trup…

 

Olga Rudnicka (ur. 1988) - znana autorka powieści sensacyjnych Natalii 5, Cichy wielbiciel, Były sobie świnki trzy i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!