Maj jest naj w Radiu Złote Przeboje!

Zapraszamy Was do wspólnego spędzania majówki. W najbliższy weekend opowiemy Wam m.in. o nietypowych rekordach, największych sportowych dokonaniach ostatnich miesięcy oraz miejscach na świecie, które są "naj" - najdłuższe czy najwyższe. Na antenie pojawią się też wyjątkowe rozmowy, np. z Polkami, które mają na koncie niezwykłe osiągnięcia, i Polakami, którzy zakochali się w lataniu - gośćmi Radia Złote Przeboje będą m.in. Joanna Jędrzejczyk, Karolina Bielawska, Miłka Raulin, Dawid Kubacki, Sebastian Kawa i Mirosław Hermaszewski.

30 kwietnia (sobota)

W godzinach 11:00-14:00 w programie "Najlepszy weekend" Odeta Moro porozmawia z Iwoną Blecharczyk, która jest kierowcą wielkiego traka i twórczynią samochodowego kanału Trucking Girl na platformie YouTube.

A wieczorową porą - od 20:00-24:00 "Dobrą imprezę" z najlepszymi, sprawdzonymi piosenkami rozkręci Wojciech Babiarczyk.

1 maja (niedziela)

W niedzielę, 1 maja już o 8:00 rozpocznie się "Weekend z Radiem Złote Przeboje". Kacper Sosnowski zaprosi Was do wspólnego spędzenia całej majówki i zapowie specjalne propozycje przygotowane przez redakcję na pierwsze dni maja.

W godzinach 10:00-15:00 będzie można słuchać programu "Majowy - rekordowy w Radiu Złote Przeboje". Tomasz Florkiewicz przedstawi w nim przegląd nietypowych i ciekawych rekordów, jakie udało się osiągnąć ludzkości do tej pory - są wśród nich najdłuższe paznokcie, najdłuższa lekcja matematyki, najdłuższy samochód, ale też rekord w staniu na jednej nodze!

Z kolei program "Wysokie loty w Radiu Złote Przeboje" pozwoli Wam oderwać się od ziemi i bujać w obłokach razem ze znanymi Polakami, którzy zakochali się w lataniu i z przebywania w powietrzu uczynili swój sposób na życie. Od 15:00 do 20:00 gośćmi Tomasza Bhrela będą Dawid Kubacki, skoczek narciarski, Mistrz Świata i Brązowy Medalista Olimpijski, Sebastian Kawa, pilot szybowcowy, 17-krotny Mistrz Świata oraz Mirosław Hermaszewski, generał, astronauta, pierwszy i jedyny Polak w kosmosie.

2 maja (poniedziałek)

W poniedziałek 2 maja w audycji "Złoty środek dnia", nadawanej w godzinach 10:00-14:00, pojawią się rozmowy z wyjątkowymi kobietami w cyklu "Kobiety są naj". Zaproszenie do programu od Jerzego Telesińskiego przyjęły: Joanna Jędrzejczyk, zawodniczka MMA, Karolina Bielawska, Miss World 2022 i Miłka Raulin, najmłodsza Polka ze zdobytą koroną ziemi.

Natomiast w "Dobrym popołudniu", czyli od 14:00 do 18:00, podpowiemy Wam, jak przygotować szybkie i smaczne dania z grilla oraz dodatki. Kasi Wilk i Kamilowi Balei swoje kulinarne pomysły zdradzą Pascal Brodnicki, kucharz, autor książek o gotowaniu oraz Andrzej Andrzejczak, kucharz, pasjonat mięsa, autor programu "Zgrillowani" w Canal+ Kuchnia.

3 maja (wtorek)

Ostatniego dnia majówki Kacper Sosnowski od 7:00 do 10:00 prezentować będzie największe sportowe dokonania ostatnich miesięcy. Sprawdzi też, czy w tym roku możemy się spodziewać kolejnych niesamowitych wyczynów i które gwiazdy mogą zaświecić najjaśniej na sportowym firmamencie. Odpowiedzi na te pytania pojawią się w programie "Maj mistrzów sportu w Radiu Złote Przeboje".

Z kolei z audycji "Świat bez końca w Radiu Złote Przeboje", emitowanej w godzinach 10:00-15:00, będzie się można dowiedzieć m.in., która trasa kolejowa jest najdłuższa na świecie i gdzie wybudowano najdłuższy tunel. Piotr Jaworski przygotowuje przegląd miejsc, które rozpalają wyobraźnię wszystkich miłośników odkrywania świata - zaprezentuje nie tylko ich wyjątkowe parametry i historię powstania, ale podpowie także, jak je zwiedzić.

Dzień zakończy program "Daj się prowadzić. Powrót z majówki z Radiem Złote Przeboje". Aż do 20:00 Kasia Wilk będzie w nim towarzyszyć wszystkim wracającym z majówki do domów. Na antenie pojawią się informacje o aktualnej sytuacji na najważniejszych drogach w kraju, a także Wasze opowieści o tym, jak minął Wam majowy długi weekend, z kim i w jakich sposób go spędziliście, co Was zdziwiło, a co zachwyciło.

Majówka 2022Majówka 2022 Hubert Skoczek

Do usłyszenia!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!