Lombard i Dżem w Bytomiu

Obchody 30. rocznicy powstania Solidarności - poznaj szczegóły!

Grupa Lombard i zespół Dżem wystąpią podczas obchodów 30. rocznicy powstania Solidarności. Imprezy upamiętniające zryw sierpniowy odbywają się w całej Polsce, a już ten weekend 10 i 11 września - odbędą się w Bytomiu.

10 września

Na szczególną uwagę zasługuje widowisko multimedialne "Lombard w hołdzie Solidarności - drogi do wolności" , podczas którego muzycy za pomocą obrazu i dźwięku starają się przedstawić historię Polski od roku 1981 do czasów obecnych. W specjalnie dobranym programie koncertu nie zabranie największych przebojów Lombardu oraz współczesnych utworów, zilustrowanych materiałami filmowymi, archiwaliami i grafikami wyświetlanymi na trzech wielkich ekranach. Koncert Lombardu rozpocznie się 10 września o 20.00 na placu Sobieskiego.

11 września

Dzień później w całym mieście odbędzie się szereg atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na stadionie przy ul. Worpie 18 od 7.00 do 15.00 trwać będzie turniej piłkarski. O 16.00 w Parku Miejskim im. Kachla zagra Orkiestra Dęta Bytom, tuż po niej swoje umiejętności zaprezentują m.in. strażacy, ratownicy górniczy KWK Bobrek Centrum oraz antyterroryści. Będą też gry i zabawy dla najmłodszych, przeciąganie liny, pokazy nordic walking, a także Bieg 30-lecia.

O 18.30 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona zostanie msza św. dziękczynna, a o 20.00 na placu Sobieskiego rozpocznie się koncert zespołu Dżem .

ZAPRASZAMY!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!