C.C.Catch - poznaj bliżej gwiazdę urodzinowego koncertu Radia Złote Przeboje!

Przedstawiamy Wam wyjątkową gwiazdę pop disco lat 80-tych! Z pewnością słyszeliście jej piosenki nie raz, ale co tak naprawdę wiecie o C.C.Catch? Poznajcie jej historię i przypomnijcie sobie szalone lata 80.

C.C.Catch to urodzona w Oss , w Holandii Carolina Catharina Muller . Szybko z rodziną przeprowadziła się do Niemiec i tam wszystko się zaczęło... Pierwsze kroki na estradzie stawiała w wieku 16 lat - uczestniczyła w wielu konkursach młodych talentów. Występowała na imprezach młodzieżowych pod pseudonimem Carol Dean i śpiewała głównie muzykę country ! Jej muzyczna przygoda rozpoczęła się w 1980 roku kiedy dołączyła do zespołu Optimal . Dziewczyny wydały w Niemczech dwie płyty - "Er war magnetisch" i "The Goodbye"!

CC CachCC Cach CC Cach

Podczas jednego z koncertów w Hamburgu w 1985 roku, Carolinę zauważył Dieter Bohlen z będącego wtedy u szczytu popularności - Modern Taliking ! Zdecydowali się na współpracę, a Dieter podarował Catch mi.n. utwór "I Can Lose My Heart Tonight ", który bardzo szybko trafił na dyskotekowe parkiety. Bohlen oddawał Catch te kawałki, które nie mieściły się na płyty Modern Talking, a pozwalały na wypromowanie nowej gwiazdy.

Kariera Catch nabrała tempa. Na rynek trafiały jej kolejne single i płyty - "Catch the Catch " i "Welcome to my Heartbreak Hotel ". Dużą popularnością cieszył się także kolejny album "Like a Hurrican " z 1987 roku, a przede wszystkich pochodzący z niego "Are You Man Enough ".

 

CC Cach

Z początkiem lat 90. sława Catch zaczęła przygasać. Na pewno nie pomagały jej coraz częstsze kłótnie z Dieterem ich drogi rozeszły się w 1989 roku. Catch wyjechała do Londynu i postanowiła sama zadbać o swoją karierę. Jednak początkowy entuzjazm szybko został ostudzony, płyta "Hear What I Say " i promujący ją singiel "Big Time " przeszła bez echa.

 

Od tego czasu Catch próbowała odnaleźć swoje miejsce na rynku muzycznym, jednak bez większego powodzenia. Nie udało się to nawet krążkiem "Best Of 98 " zawierającym jej największe dotychczasowe hity. To była ostatnia płyta Catch. Pojawiały się pojedyncze później kawałki wokalistki, ale one również nie zyskały uznania.

 

Dziś Catch ma już 52 lata i pozostaje legendą muzyki disco lat 80. Podczas występu w Moskwie w listopadzie 2011 roku zapowiedziała, że ostatecznie zakończy karierę w 2012 , nie podając jednak dokładnej daty. Na szczęście tak sie nie stało!

C.C.Catch będzie jedną z gwiazd 20 Urodzin Radia Złote Przeboje, który odbędzie się już 24 czerwca w Katowicach!

20 Urodziny Radia Złote Przeboje20 Urodziny Radia Złote Przeboje plakat koncertu plakat koncertu

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!