Prawo czy lewo... jazdy?

Z nadejściem pięknej, wiosennej pogody Polacy zaczęli masowo spacerować, biegać, jeździć na rowerach - mówiąc krótko - ruszać się. Benzyna drożeje w dużym tempie i będzie drożeć dalej. Co mnie akurat teraz podkusiło, żeby w końcu zabrać się za prawo jazdy?

Ile to razy widziałem na twarzach (zwłaszcza pań) poważne zdziwienie, kiedy przyznawałem, że nie mam jeszcze prawa jazdy (a trzydziestka na karku). Czasem musiałem nawet tłumaczyć, że "nie, nie jechałem po pijanemu i nie zabrali mi..." - po prostu dotąd ten dokument nie był mi do niczego potrzebny i chyba nadal specjalnie nie jest.

Poza tym mam leniwą naturę i nie lubię się ruszać za dużo, więc jak zobaczyłem tych wszystkich uprawiających wczesno-wiosnenne aktywności, zacząłem mieć nawet coś na podobieństwo wyrzutów sumienia. No bo teraz to już w ogóle przestanę się poruszać o własnych siłach. Dlaczego więc, u licha, zabrałem się za prawo jazdy?

Zostałem zmobilizowany!

Nie wiem czy wszyscy wiecie już, że w kwestii kodeksu ruchu drogowego i wszystkiego dookoła prawka, szykują się bardzo duże zmiany!

- po pierwsze teraz prawko dostanie się na próbę (2 lata) i z obowiązkowym zielonym listkiem (pierwsze 8 miesięcy)

- po drugie nie na całe życie, tylko na 15 lat

- i po trzecie - jak wam się zdaje - kto zapłaci za te wszystkie zmiany (miedzy innymi za koszty większych kontroli ośrodków ruchu i częstszych badań instruktorów)?

Znowu ma być trudniej i drożej więc jak przystało na prawdziwego Poznańczyka, chce zwyczajnie zrobić dobry interes i zaoszczędzić trochę forsy i nerwów.

Oczywiście manie prawa jazdy i samochodu stwarza mnóstwo nowych możliwości i na nie cieszę się najbardziej. Właśnie jestem na etapie myślenia, nie tylko jakim samochodem, ale dokąd się wybiorę, a jak "zgubie" falę Radia Złote Przeboje, czego będę po drodze słuchał.

Co zostanie ze śmiałych marzeń zobaczymy, tymczasem apeluję o każdy kciuk, bo egzamin za pasem.

Jerzy Elvis Telesiński

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!