Pojedynek Polska - Czechy. Kto zwycięży? [sonda]

Nasze losy na Mistrzostwach Europy 2012 rozegrają się w najbliższą sobotę. Nie ma innego wyjścia - albo my zwyciężymy albo Czesi. Jak Wam się wydaje, jaki padnie wynik 16 czerwca? Czy będziemy płakać ze szczęścia, czy jednak... rozpaczać? Oto kilka powodów dla których... wygramy!

Wielokrotnie podczas rozgrywek piłkarskich słyszeliśmy slogan "mecz o wszystko", "mecz ostatniej szansy". Cała Polska emocjonuje się meczem z Czechami. Już dziś razem z Radiem Złote Przeboje wytypuj sobotni wynik!

W związku z tak ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, postanowiliśmy przyjrzeć się naszemu rywalowi. Jakie są jego mocne i słabe strony. Czy nasi sąsiedzi tak bardzo różnią się od nas? W odpowiedzi na te pytania pomogą nam Reksio i Krecik. Porównamy również pewnych pomysłowych sąsiadów.

Na początek do starcia staje polski Reksio i czeski Krecik:

Pojedynek Polska - Czechy. Kto zwycięży?Pojedynek Polska - Czechy. Kto zwycięży? Pojedynek Polska - Czechy. Kto zwycięży?

Reksio , mimo że liczy sobie niespełna pięćdziesiąt lat jest bardzo energiczny. Ma raczej pogodne usposobienie, jednak w chwili kiedy na horyzoncie pojawią się kury, od razu zmienia się w stanowczego i bezkompromisowego kundelka. Bohatersko broni swojej budy i nigdy nie pozwoli, by weszła w posiadanie intruzów. Reksio ma miękkie serce. Kiedy potrzeba troskliwie zaopiekuje się chorym przyjacielem, zaś w sporach staje się negocjatorem zwaśnionych zwierząt. Reksia nie da się nie lubić.

W Kinematografie dzieci dowiedzą się, jak są robione filmy animowane i obejrzą bajki sprzed latW Kinematografie dzieci dowiedzą się, jak są robione filmy animowane i obejrzą bajki sprzed lat dobranocki.eu

Krecik jest jeszcze starszy od naszego Reksia. Bardzo go lubimy, ale naszym zdaniem powinien przejść już na emeryturę. Uśmiech nie znika z jego pyszczka. Nie zadawaliście sobie nigdy pytania - czemu Krecik ciągle się cieszy? Odpowiedzi brak. Nie ma co ukrywać, czeski bohater większość swojego czasu spędza kopiąc doły i niech już tak zostanie, byle nie pod naszymi..

KrecikKrecik Krecik

Kolejny pojedynek stoczą Pat i Mat oraz Kargul i Pawlak:

Pojedynek Polska - Czechy. Kto zwycięży?Pojedynek Polska - Czechy. Kto zwycięży? Pojedynek Polska - Czechy. Kto zwycięży?

Pat i Mat to bohaterowie czeskiej bajki "Sąsiedzi". Na wszystkie problemy mają zawsze ten sam sprawdzony sposób: majsterkowanie. Za pomocą nieskomplikowanych narzędzi potrafią wyjść z każdej opresji. Co by nie zrobili i tak są zadowoleni z samych siebie i efektów swojej pracy. Czescy bohaterowie nie są za bardzo ogarnięci w życiu. Ich niezdarność powoduje, że wszystko leci chłopakom z rąk. Musicie przyznać, że nie jest to dobra wróżba dla Czechów.

Pat i MatPat i Mat Pat i Mat

Pawlak i Kargul - oni to są dopiero zaradni życiowo! Cały swój czas spędzają na knuciu intryg wobec drugiego sąsiada. Często obraca się to wszystko przeciwko nim samym. My, jednak czujemy, że gdzieś głęboko kryją do siebie wielką sympatię.

Pawlak i KargulPawlak i Kargul Pawlak i Kargul

Sami zdecyduje, kto jest lepszy w tej rozgrywce. Bez wskazywania na zwycięzcę napiszemy tylko: "Sprawiedliwość musi być po naszej stronie "!

Kto wygra mecz Polska - Czechy?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!