Inspiracje "Incepcji"

John Landis twierdzi, że film "Incepcja" nie jest oryginalny.

Reżyser jest przekonany, że dzieło Christophera Nolana prawie niczym nie różni się od filmu "Ucieczka w sen" z 1984 roku z Dennisem Quaidem w roli głównej.

- Co ciekawe, "Incepcja", film absolutnie świetny, wcale nie jest oryginalny - oświadczył Landis. - Było już kilka takich produkcji. Pamiętacie "Ucieczkę w sen"?

Miał beznadziejne efekty specjalne, ale to praktycznie ten sam film. Dennis Quaid zanurza się w śnie prezydenta USA. Nie zrozumcie mnie źle: Christopher Nolan to wspaniały reżyser, ale nie wydaje mi się, aby był w stanie w najbliższej przyszłości powtórzyć coś tak niesamowitego, jak swój film "Memento". To było coś naprawdę oryginalnego.

Dorobek Johna Landisa zamyka czarna komedia "Burke and Hare".

Z kolei sam reżyser Incepcji pośrednio przyznał się w wywiadzie, że jedną z inspiracji dla jego filmu był japoński film animowany "Paprika" .

W filmie tym za pomocą specjalnego urządzenia można wchodzić w sny innych ludzi, by pomóc im w dotarciu do źródła problemów psychicznych. Jedno z tych urządzeń zostaje skradzione, a następnie wykorzystane do manipulowania umysłami innych osób.

ak za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!