Najpopularniejsze aktorki walczą o "Wielkiego Gatsby'ego"

Blake Lively, Michelle Williams, Scarlett Johansson, Keira Knightley i Abbie Cornish walczą o główną rolę kobiecą w nowej adaptacji klasycznej powieści F. Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby".

Akcja rozgrywa się w latach 20. ubiegłego stulecia. Jay Gatsby kocha się w pięknej i zepsutej Daisy Buchanan, która porzuciła go dla bogatszego . Po latach Gatsby jest bajecznie bogaty i gotów zaryzykować wszystko , by odzyskać Daisy.

Pomysłodawcą projektu jest Baz Luhrmann, który najprawdopodobniej zasiądzie w fotelu reżysera. Lively, Williams, Johansson, Knightley i Cornish będą rywalizować o rolę Daisy z Rebeccą Hall, która już wzięła udział w przesłuchaniu, a także z Natalie Portman i Amandą Seyfried. W głównych rolach męskich wystąpią najprawdopodobniej Leonardo DiCaprio (Jay Gatsby) i Tobey Maguire (Nick Carraway).

Przypomnijmy, że powieść F. Scotta Fitzgeralda na duży i mały ekran przenoszona była wielokrotnie, jednak najsłynniejszą adaptacją pozostaje obraz Jacka Claytona z 1974 roku, według scenariusza Francisa Forda Coppoli z Robertem Redfordem i Mią Farrow w rolach głównych.

A oto trailer poprzedniej wersji "Wielkiego Gatsby'ego" z 1974 roku.

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!