Burdelmama Katarzyna Figura

Katarzyna Figura i Jakub Gierszał zagrają w obrazie Piotra Mularuka "Yuma".

Figura w filmie Mularuka zagra uwodzicielską Halinkę, kobietę o złotym sercu, a jednocześnie burdelmamę , która de facto rządzi całą okolicą. A okolica ta to Brzegi, przygraniczne miasteczko nad Odrą, gdzie kilka lat po upadku komuny kwitnie juma - kradzieże w sklepach po lepszej, a w każdym razie bogatszej, stronie granicy. Juma to zjawisko do dziś uznawane za temat tabu rodzącego się polskiego kapitalizmu.

- Historia "Yumy" zainspirowana jest autentycznymi wydarzeniami, a opowiedziana językiem nawiązującym do klasyki kina sensacyjnego, który daje klucz do zrozumienia świata pogranicza niemieckiego lat 90. w Polsce - mówi reżyser Piotr Mularuk.

Halinka, obdarzona bujną urodą i zmysłem do biznesu, roztacza opiekę nad Zygą, lokalnym bohaterem jumy (Jakub Gierszał, którego znamy z "Wszystko, co kocham" ). "Trzeba brać życie we własne ręce - mówi przedsiębiorcza kobieta do Zygi. - Wiatr historii wieje, a ty chłopaka w domu zamykasz" - wyrzuca jego matce. Zyga, chłopak z głową pełną niegdyś romantycznych fantazji, rzuca się więc w dziejowy wir, który jednak porwie go niekoniecznie we właściwym kierunku.

Zdjęcia będą kręcone w Warszawie, Cieszynie, Krośnie i Ostrawie.

Przypominamy jedną z najlepszych kreacji Figury ostatnich lat w filmie "Żurek" :

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!