[WAKACJE Z GWIAZDAMI]: Zwiedziliśmy Katowice z Piotrem Kupichą!

Czwarta odsłona akcji "Wakacje z gwiazdami" w Radiu Złote Przeboje za nami! Tym razem w sentymentalną podróż po Katowicach i okolicach zabrał nas Piotr Kupicha z zespołu Feel! Zapraszamy do Katowic!

Piotr Kupicha z zespołu Feel, wybrał się wraz z Piotrkiem Jaworskim na spacer po zakamarkach miasta i okolicach. Artysta pokazał Piotrkowi i słuchaczom Radia Złote Przeboje ukochane miejsca zarówno z czasów dzieciństwa jak i z okresu młodzieńczego buntu, które są mu niezwykle bliskie aż do dziś.

Wycieczka miała swój początek na wiadukcie, z którego można podziwiać słynną Gierkówkę , czyli ulubioną i najczęściej przemierzaną przez artystę trasę. Piotr opowiedział słuchaczom ile uroku ma w sobie to miejsce i dlaczego tak szczególnie je polubił.

Gitara na ścianie, zderzaki w kącie i szkielety starych reflektorów- tak wygląda wnętrze pomieszczenia, w którym wszystko się zaczęło. Piotr Kupicha pokazał Piotrowi Jaworskiemu oryginalną salę prób, w której dawno, dawno temu powstały największe przeboje zespołu takie jak "Jest już ciemno" oraz "Jak anioła głos". Koniecznie posłuchajcie ile wspomnień przechowuje to będzińskie miejsce!

Następny przystanek miał miejsce w tym samym budynku, dwa piętra niżej w "klimatycznej" kanciapie. To tutaj Piotr Kupicha pierwszy raz spotkał się z Sebastianem Riedlem. To spotkanie charakterów zaowocowało powstaniem jednej z piosenek zespołu Feel "Powiedz czego chcesz". Kolejne, ważne pomieszczenie to studio nagraniowe, w którym powstają największe przeboje.

Podczas tej wyjątkowej podróży do przeszłości nie zabrakło również refleksji na temat studenckich czasów. Piotr Kupicha wraz z Piotrkiem Jaworskim wybrali się na Politechnikę Śląską w Katowicach. Wokalista opowiedział słuchaczom o czasach studiów i o tym jak Iżynieria Materiałowa zaprowadziła go prosto do świata magicznej muzyki!

O studenckich czasach Panowie rozmawiali również... przy maszynie do szycia! A dokładniej w miejscu, w którym zaczynało się studiować, czyli w studenckiej knajpce "Kredens" . Artysta zabrał słuchaczy w podróż do swojego azylu, w którym powstały słowa jego najpiękniejszych przebojów.

A skoro mowa o miejscach najbliższych sercu, to z kultowego "Kredensu" jest już bardzo niedaleko do Parku Kościuszki. Wokalista zdradził, że to właśnie w tym miejscu zatrzymywał się na chwilę refleksji. Tutaj zmierzył się nie jeden raz z rozterkami i wątpliwościami, które dostarczały mu uroki studenckiego życia. Koniecznie posłuchajcie o cudownym, drewnianym kościółku, który dla Piotra stał się kojącym i bezpiecznym miejscem, w którym najczęściej spotykał się... z samym sobą.

Kolejnym wyjątkowym miejscem, do którego Piotr Kupicha udał się wraz z Piotrkiem Jaworskim był szczyt górki, z którego artysta pierwszy raz w swoim życiu zjechał na nartach. Posłuchajcie koniecznie o pierwszej przygodzie lidera zespołu Feel z zimowym sportem.

To jeszcze nie koniec przygody z górami. Piotr Kupicha zabrał Piotra Jaworskiego w sentymentalną podróż w ukochane góry. Wokalista opowiedział słuchaczom o najcieplejszych wspomnieniach i najpiękniejszych miejscach, w których spędzał swój wolny czas.

Ostatnim, wyjątkowym przystankiem był Spodek w Katowicach . Artysta zatrzymał się wraz z Piotrem Jaworskim na chwilę zadumy. Lata młodzieńczego buntu, koncerty i świat pełen marzeń, to właśnie z tym artysta zawsze będzie kojarzył katowicki Spodek.

Piotr Kupicha porównał spędzony tutaj czas... do wycieczki na Marsa. Najpiękniejszym wspomnieniem zapisanym na kartach życia okazał się moment, w którym wokalista miał zaszczyt wejść na scenę katowickiego Spodka z całym swoim muzycznym dobytkiem.

Wokalista wierzy, że to nie był ostatni występ na śląskiej scenie kosmicznego Spodka . I my w to mocno wierzymy, bo przecież w życiu jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, zobaczenia... i zaśpiewania!

Cała akcja "Wakacje z gwiazdami" z Katowic zakończyła się w plenerowym studiu Radia Złote Przeboje, które swoje miejsce znalazło na rynku w Katowicach !

Piotr Kupicha pojawił się tam o godzinie 17:00 , aby specjalnie dla słuchaczy Radia Złote Przeboje zaśpiewać swój największy przebój NA ŻYWO!

Relację wideo z tego występu znajdziecie na naszym Facebooku !

"Wakacje z gwiazdami" tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!