Zwiedziliśmy Gdańsk z zespołem Kombii! [WAKACJE Z GWIAZDAMI]

Za nami piąta edycja akcji "Wakacje z gwiazdami w Radiu Złote Przeboje"! Naszym przewodnikiem po Gdańsku był Grzegorz Skawiński z zespołu Kombii, który opowiedział o tym ile znaczy dla niego Trójmiasto i jak wyglądały początki kariery w muzycznym świecie. Obejrzyjcie galerię zdjęć i posłuchajcie relacji ze spaceru po gdańskich zakamarkach.

Przez cały dzień podążaliśmy szlakiem wspomnień Grzegorza Skawińskiego . Lider grupy Kombii zaprosił Radio Złote Przeboje na zwiedzanie Gdańska, w którym tak naprawdę "wszystko się zaczęło".

Podczas sentymentalnej podróży do przeszłości artysta opowiedział Piotrowi Jaworskiemu o swoich ulubionych miejscach z dzieciństwa, czasów studenckich i tych, związanych z późniejszą karierą muzyczną.

Panowie rozpoczęli niezwykłą wycieczkę pod siedzibą Solidarności w Gdańsku. Jest to miejsce nieprzypadkowe, ponieważ kiedyś mieścił się tutaj młodzieżowy klub Akwen , w którym Grzegorz Skawiński poznał perkusistę Janka Plutę . To właśnie w tym miejscu powstał zespół Horoskop w składzie: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta . Po pewnym czasie ta wyjątkowa współpraca zaowocowała nowym pomysłem, a mianowicie przetarła szlak prowadzący prosto do narodzin zespołu Kombii.

Aby uchylić nieco dokładniej rąbka tajemnicy, Grzegorz Skawiński pokazał Piotrkowi Jaworskiemu dawny Żak . Na samej górze baszty odbywały się pierwsze próby zespołu ONA z Agnieszką Chylińską . Tutaj też próby miało Kombii. Artysta zdradził ile wspomnień przechowuje klub muzyczny Żak , przed jakimi wyborami niejednokrotnie stanął wokalista i ile życiowych decyzji zostało podjętych właśnie w tym budynku, po brzegi wypełnionym dźwiękami największych przebojów. Klub Medyk to kolejne miejsce, o którym nie można zapomnieć. To tutaj odbył się pierwszy koncert zespołu Horoskop .

Koniecznie posłuchajcie o ukochanych miejscach Grzegorza Skawińskiego , które stały się drogowskazami na ścieżce, która prowadziła prosto do wymarzonego świata muzyki.

Pod ukochanym klubem "Medyk" w Gdańsku, Grzegorz Skawiński opowiedział Piotrkowi Jaworskiemu ile pięknych przebojów powstało właśnie w tym miejscu i jaką wartość ma dla niego muzyka. Panowie udali się też do najsłynniejszej szkoły muzycznej w Trójmieście. Wokalista opowiedział o latach gry na gitarze. A z dawnej szkoły muzycznej jest już całkiem niedaleko na Uniwersytet Gdański.

Czy ta podróż do przeszłości sprawiła, że artyście mocniej zabiło serce na widok dawnego dziekanatu?

Grzegorz Skawiński zabrał Piotra Jaworskiego do miejsca, które dla każdego studenta na początku jego samodzielnej drogi staje się najbliższe sercu, czyli do swojego pierwszego mieszkania. Lider zespołu Kombii pokazał Piotrkowi swój wynajmowany pokoik w Sopocie oraz zdradził jak wspomina początek dorosłej drogi. Posłuchajcie również o ulubionych miejscach, w których artysta najczęściej koncertował.

Ważnym punktem tej sentymentalnej podróży była Opera Leśna w Sopocie . Dla Grzegorza Skawińskiego to jeden z najwspanialszych momentów w karierze . Artysta opowiedział o tym jak koncertował "po sąsiedzku". Ostatnim zaś przystankiem było domowe studio wokalisty, w którym podzielił się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami z życia w Gdańsku oraz opowiedział o tym, jak stworzył sobie swój uroczy, muzyczny azyl.

Po tak pięknej podróży do przeszłości w towarzystwie przewodnika, który z chęcią powrócił jeszcze raz do ukochanych miejsc i podarował słuchaczom wyjątkowy prezent w postaci wstępu do swojego prywatnego świata, nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać, aż w Trójmieście powstanie nowy szlak imienia... Grzegorza Skawińskiego!

Od godziny 15:00 można było odwiedzić nasze plenerowe studio, które stanęło przy Złotej Bramie w Gdańsku . Około 17:00 pojawił się tam sam Grzegorz Skawiński, aby zagrać Wam i zaśpiewać swój największy przebój NA ŻYWO !

Relację wideo z tego występu znajdziecie na naszym Facebooku !

"Wakacje z gwiazdami" tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!