Krzysztof Cugowski w Krzywy LIVE

W najbliższą niedzielę o 15:00, gościem Andrzeja Krzywego w programie Krzywy LIVE będzie Krzysztof Cugowski.

Jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w polskiej muzyce. Wokalista rockowej legendarnej Budki Suflera , który nagrywał i występował także solo oraz z zespołami Spisek i Cross .

To w mieszkaniu Krzysztofa Cugowskiego zawiązała się formacja muzyczna o nazwie Budka Suflera , którą obok założyciela tworzyli Krzysztof Brozi, Janusz Pędzisz, Jacek Grum oraz Witold Odorowicz. Pierwsze nagrania nowo powstałej grupy zostały zapisane na podręcznym magnetofonie reporterskim i przedstawione na antenie lubelskiego Radia Akademickiego .

W 1979 roku w studiu WSM w Warszawie odbyła się pierwsza profesjonalna sesja nagraniowa Budki Suflera z udziałem Czesława Niemena i Alibabek. Płyta, która wówczas powstała - "Cień wielkiej góry" odniosła ogromny sukces, pomimo, iż wydawca - Polskie Nagrania - nie zgodził się na zamieszczenie hitu "Sen o dolinie" . Utwór "Cień wielkiej góry" poświęcony został przyjacielowi zespołu, dziennikarzowi lubelskiego radia - Zbigniewowi Stepce, który zginął tragicznie w Himalajach. W nagraniach albumu wziął udział nowy perkusista Budki - Tomasz Zeliszewski.

W latach 80. sytuacja na polskim rynku muzycznym spowodowała, że Cugowskiego wraz z Budką Suflera można było usłyszeć tylko w amerykańskich i kanadyjskich klubach. Na szczęście dziś możemy swobodnie słuchać twórczości Krzysztofa Cugowskiego w Radiu Złote Przeboje .

Anegdotami z czasów swojej kariery muzycznej i politycznej mógłby z powodzeniem zapełnić kilka książek. O kilku opowie Andrzejowi Krzywemu .

Krzywy LIVE codziennie o 15:15 i w niedzielę o 15:00!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!