Janusz Panasewicz w Krzywy LIVE

W najbliższą niedzielę o 15:00, gościem Andrzeja Krzywego w programie Krzywy LIVE będzie Janusz Panasewicz.

Janusz Panasewicz to frontman legendarnej polskiej grupy rockowej Lady Pank . Przez wielu fanów i krytyków uznawany za najlepszego polskiego wokalistę rockowego lat 80. i 90.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jeszcze w trakcie nauki w liceum i 1973 roku zajął 6. miejsce na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Następnie, w czasie odbywania służby wojskowej, artysta występował razem z kapelą Desant . Tam też poznał Andrzeja Mogielnickiego, dzięki któremu niedługo potem trafił do Lady Pank .

Współpracę z zespołem Borysewicza wokalista rozpoczął w 1982 roku i razem z nim gra po dziś dzień. Panasewicz jest również autorem wielu tekstów piosenek Lady Pank , m.in. takich hitów jak "Młode orły", "Nie chcę litości", "Na granicy", "Znowu pada deszcz", "Słońcem opętani" czy "Heroina" . Był także twórcą słów do kompozycji "Do Moniki L" , która stanowiła ilustrację muzyczną dla komedii Marka Koterskiego "Ajlawju" .

Jak dziś wygląda jego kariera? Co szykuje dla fanów Lady Pank? Czy zamierza kiedyś zejść ze sceny, jaka będzie nowa płyta oraz o tym czy drażni go, gdy mówi się o nim "dziadek rocka" opowie Andrzejowi Krzywemu w programie "Krzywy LIVE" .

Krzywy LIVE codziennie o 15:15 i w niedzielę o 15:00!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!