Chcesz zostać weganinem? To proste! Jak zacząć radzi Marta Dymek, czyli "Jadłonomia"!

Gościem niedzielnego "Morowego Weekendu" blogerka Marta Dymek. Autorka popularnego bloga "Jadłonomia" opowiedziała o diecie wegańskiej oraz podpowiedziała jakimi produktami możemy zastąpić mięso! Posłuchajcie!

Marta Dymek jest autorką jednego z najpopularniejszych blogów o kuchni roślinnej. Napisała też książkę kucharską "Jadłonomia", która momentalnie stała się bestsellerem. W "Morowym Weekendzie" wyjaśniła czym jest weganizm i wegetarianizm. Podpowiedziała słuchaczom jakimi produktami można zastąpić mięso w kuchni, opowiedziała też o mitach jakie krążą o polskiej kuchni:

- Kuchnia Polska tak naprawdę dawniej, kiedyś była kuchnią jarską, bo kuchnia chłopów i w ogóle uboższych osób opierała się o kasze, strączki, ziemniaki, fasole, ciecierzyce, kasze jaglaną. Strączki mają mnóstwo białka, węglowodanów i są takim pełnowartościowym posiłkiem dlatego to właśnie one tak często, królowały na polskich dawnych stołach. - powiedziała blogerka o polskiej kuchni.

Blogerka powiedziała, że po odstawieniu mięsa ludzie zaczynają bardziej zwracać uwagę na to co mają w lodówce i na talerzu. Warto zadawać sobie pytania co ja w ogóle jem i dlaczego te produkty kupuje . Marta Dymek powiedziała Odecie Moro, że dieta wegetariańska i wegańska jest tak samo zdrowa jak dieta, w której znajdują się produkty mięsne, a nawet bywa zdrowsza.

"Jadłonomia" dała też kilka rad osobom, które chciałyby być wege lub przejść na wegetarianizm. Posłuchajcie całej rozmowy:

"Morowy Weekend" w sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00, tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!