Poznajcie nową dyscyplinę fitness - BARRE!

Trenerka Mariola Bojarska-Ferenc opowiedziała w programie "Morowy Weekend" o najnowszej technice fitness BARRE. Skąd wzięła się moda na BARRE? Czy każdy może uprawiać tę formę fitnessu? Posłuchacie rozmowy Odety Moro już teraz!

Mariola Bojarska-Ferenc to polska gimnastyczka artystyczna, dziennikarka i producent filmowy, jest także członkiem najważniejszych światowych organizacji fitness IDEA Heath and Fitness Association i International Chiropractor's Association, reprezentowała Polskę na międzynarodowych kongresach dotyczących rozwoju fitness m.in. w 2007 w USA.

W drugiej połowie lat 80. wraz z Mariolą Bojarska-Ferenc ćwiczyła cała Polska. Jako jedna z pierwszych w Polsce zachęcała do zdrowego trybu życia. W Radiu Złote Przeboje opowiedziała o początkach swojej kariery oraz zdradziła jak to się stało, że w ogóle zaczęła prowadzić programy gimnastyczne w telewizji.

Trenerka wprowadziła do Polski ponad 250 form fitnessu, jak mówi:

- Ja jestem sama bardzo szczęśliwa i podekscytowana, że ciągle coś powstaje bo to też inspiruje nas trenerów i nas dziennikarzy. Mamy o czym mówić, pisać a przez to ludzie chętniej przychodzą do fitness klubów, kiedy widzą coś nowego - powiedziała trenerka w Radiu Złote Przeboje.
 

Trenerka opowiedziała Odecie Moro o BARRE, który w tej chwili jest największym trendem w świecie fitness. Technika ta oparta jest na balecie klasycznym, jodze i pilatesie. Mariola Bojarska-Ferenc zdradziła też, że technikę tą znała już w latach 70. ale rozpowszechniła się ona dopiero dzięki filmowi "Czarny łabędź". Technika ta nie jest stworzona wyłącznie dla kobiet ale też i dla mężczyzn. Barre wzmacnia brzuch, pośladki, plecy i prostuje sylwetkę. Doskonale się nada dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Posłuchajcie całej rozmowy Odety Moro!

Będziecie ćwiczyć BARRE?!

"Morowy Weekend" w każdą sobotę i niedzielę między 12:00, a 16:00 tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!