Najlepsze sezonowe warzywa według zwyciężczyni programu "Master Chef"!

Zwyciężczyni programu "Master Chef", Dominika Wójciak podpowiedziała w programie "Morowy Weekend" jakie produkty najlepiej jeść na wiosnę. Zdradziła też dlaczego powinniśmy jeść warzywa i owoce właśnie wtedy kiedy jest na nie sezon. Posłuchajcie całej rozmowy Odety Moro!

Największą pasją Dominiki Wójciak jest gotowanie. W studiu Radia Złote Przeboje opowiedziała jak zmieniło się jej życie po zwycięstwie trzeciej edycji programu "Master Cherf".

Dominika Wójciak podpowiedziała słuchaczom "Morowego Weekendu" jakie produkty powinniśmy jeść na wiosnę i dlaczego. Według kucharki warto zainwestować w kalendarz sezonowy, który podpowie kiedy dane produkty najlepiej jeść i kupować. Kupując warzywa i owoce w sezonie nie tylko jemy zdrowe, smaczne i świeże produkty ale też zaoszczędzimy pieniądze. Jednocześnie przyczyniamy się do ochrony środowiska i wspieramy polskie gospodarstwa:

- Warzywa, które są sezonowe rosną blisko nas więc nie potrzebują mnóstwa chemikaliów do tego żeby wytrwały długo na półkach. Po drugie są w tedy najbardziej napakowane witaminami. Jeżeli pomidor rośnie na słońcu i jest dojrzały tym słońcem to on będzie przede wszystkim tani, smaczny i zdrowy. - powiedziała Dominika Wójciak

Dominika Wójciak podpowiedziała jakie warzywa możemy jeść już na początku kwietnia. Już teraz możemy rozkoszować się młodą rzodkiewką, świeżą sałatą prosto z ogrodów oraz rzeżuchą i natką pietruszki. Wkrótce też będziemy mogli jeść rabarbar.

W maju i czerwcu natomiast pojawią się młode buraczki, truskawki oraz pory i dymka.

Posłuchajcie całej rozmowy Odety Moro!

"Morowy Weekend" w każdą sobotę i niedzielę między 12:00, a 16:00 tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!