Dr Sankowski zdradza: dlaczego podajemy się operacjom plastycznym? [POSŁUCHAJ]

W sobotę od 12:00 do 16:00 odbyła się kolejna odsłona programu Odety Moro w Radiu Złote Przeboje! Dr Andrzej Sankowski opowiedział w "Morowym Weekendzie" o operacjach plastycznych. Dlaczego nie powinniśmy podążać za tymczasowymi kanonami urody? Kiedy lekarz nie może zezwolić na operacje? Posłuchacie!

Dr Andrzej Sankowski to polski chirurg plastyk. Jest aktywnym członkiem, a także założycielem wielu stowarzyszeń medycznych. Napisał wiele prac naukowych oraz podręczników chirurgicznych. Jako pierwszy chirurg plastyk w Polsce wprowadził nowatorskie metody zabiegów. Jego prywatna klinika zajmuje czołowe miejsca w rankingach Wprost i Newsweeka.

Dr Sankowski w "Morowym Weekendzie" opowiedział o bardzo ważnym zaburzeniu psychicznym, które dobry chirurg powinien wziąć pod uwagę przed wykonaniem operacji:

-Jest tak zwana dysmorfofobia. To są ludzie, którzy nie lubią jakieś części swojego ciała. Dystmorfofobia to jest takie schorzenie, którego nie można operować, dlatego że jeżeli się zoperuje to po operacji jest źle albo jeszcze gorzej.

Ważna w pracy lekarza jest rozmowa z pacjentem. Tylko dzięki niej, da się zrozumieć o co naprawdę chodzi klientowi. Być może problemy pacjenta nie biorą się z defektów urody ale z bezsensownych, urojonych kompleksów.

Dr Sankowski zdradził, że większość osób poddaje się operacjom by zmienić swoją osobowość, zacząć od nowa. Chirurg zauważył, że coraz więcej kobiet zaczyna wyglądać podobnie. Efekt ten zawdzięczają medycynie estetycznej. Według niego, po zabiegach plastycznych będziemy wyglądać pięknie nawet po latach, nie jest jednak przekonany czy tak samo będzie z zabiegami, które wykorzystuje się w medycynie estetycznej.

- Po zabiegach z medycyny estetycznej, to nie wiem jak to będzie. To jest dopiero kilka lat trwania tego bumu ale są wstrzykiwane coraz to dziwniejsze substancje. Jakie będą efekty tego nie wiadomo bo trzeba poczekać wiele lat na te wszystkie efekty.

Andrzej Sankowski podpowiedział słuchaczom czym powinniśmy się sugerować podczas wyboru lekarza, któremu chcemy oddać swoje ciało pod skalpel.

Sankowski zdradził też, że celem lekarza jest ulepszanie ciała pacjenta tak by uwydatnić to co piękne i usunąć to co złe, ale nigdy nie powinniśmy próbować upodobnić się do kogoś innego.

Według doktora największy wpływ na decyzje o operacji ma nasze otoczenie oraz partner. Dr Andrzej Sankowski twierdzi, że najlepszym sposobem na piękną twarz jest uśmiech - gdy się uśmiechamy wszystkie defekty przestają być istotne.

Czasami trzeba zaakceptować siebie i uśmiechnąć się.

Posłuchajcie całej rozmowy Odety Moro:

"Morowy Weekend" w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00, tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!