To właśnie muzyka: Robert Gawliński!

Gościem Kuby Mędrzyckiego i "To właśnie muzyka" był lider grupy Wilki - Robert Gawliński!

espołu Wilki nie trzeba przedstawiać nikomu. Na scenie od ponad 20-tu lat, z małymi przerwami. Robert Gawliński i spółka mają na swoim koncie wiele wielkich przebojów, które na stałe zapisały się w polskiej muzyce i świadomości Polaków.

Początki przygody Gawlińskiego z muzyką sięgają przełomu lat 70-tych i 80-tych. To właśnie wtedy po ukończeniu liceum założył zespół Madame, po rozpadzie zespołu Robert Gawliński udzielał się w różnych składach. Zespół Wilki powstał w roku 1991 w Warszawie z inicjatywy Gawlińskiego. Szybko, bo już rok później rozpoczęto pracę nad debiutanckim albumem "Wilki" . Z racji tego, że wchodząc do studia nie było jeszcze ostatecznego składu, to przy nagraniu brało udział wielu muzyków. Ostatecznie w zespole zaczęli grać Mikis Cupas - gitara elektryczna, Michał Rollinger - instrumenty klawiszowe, Adam Żwirski - gitara basowa, Darek Nowak - perkusja oraz Robert Gawliński, który od początku był piosenkarzem i frontmanem.

W 1994 roku grupa nagrała akustyczną płytę. Utwór "Sen o Warszawie" pochodzi z albumu "Acousticus Rockus":

 

Jak doszło do nagrania coveru Czesława Niemena? Czym kończyły się balangi u Kory i Marka Jackowskiego? Jak powstała "Baśka"? Czy są tam wątki autobiograficzne? I kto jest najwierniejszą fanką Roberta Gawlińskiego?!

Posłuchajcie rozmowy Kuby Mędrzyckiego z Robertem Gawlińskim:

Wilki 'Przez Dziewczyny'Wilki "Przez Dziewczyny" materiały prasowe Właśnie ukazała się nowa płyta zespołu Wilki "Przez Dziewczyny". Promuje ją singiel o tym samym tytule:

 

Program "To właśnie muzyka", codziennie od 18:00 do 22:00 tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!