Maciej Balcar w programie "Cała Muzyka" opowiedział o swojej nowej płycie "Znaki"

Nowa płyta Macieja Balcara właśnie ukazała się w sklepach. W programie "Cała Muzyka" wokalista powiedział co najbardziej podoba mu się w swoim najnowszym albumie oraz jakie miejscowości obejmie trasa koncertowa. Zdradził też jak ciężka bywa praca wokalisty i w czym tkwi siła Dżemu. Posłuchajcie rozmowy Kuby Mędrzyckiego w Radiu Złote Przeboje!

Maciej Balcar to lider zespołu Dżem. Do chłopaków dołączył 15 lutego 2001 r. Utworów Dżemu słuchał od najmłodszych lat, dzięki czemu nie miał problemów z zaadaptowaniem się w zespole. Prowadzi też działalność solową. Swój pierwszy album "Czarno" wydał w 1998 r. W programie "Cała Muzyka" opowiedział o swojej najnowszej płycie "Znaki", która 3 lutego ukazała się w sklepach . Album promują takie single jak "O maku" i "Traf".

 

Maciej Balcar o swoim najnowszym albumie:

Znaki to myśl przewodnia tej płyty i wszystkie utwory zahaczają o temat tych znaków. W pewnym sensie jest to płyta koncepcyjna, która składa się niby z jedenastu utworów ale gdzieś wspólny mianownik posiadają.

Kuba Mędrzycki i Maciej Balcar w programie 'Cała Muzyka'Kuba Mędrzycki i Maciej Balcar w programie 'Cała Muzyka' Kuba Mędrzycki i Maciej Balcar

W rozmowie z Kubą Mędrzyckim powiedział co myśli o playbacku:

Prędzej czy później, ktoś będzie musiał odezwać się bez tych wszystkich urządzeń [...] i wyjdzie szydło z worka.

Maciej Balcar w raz zespołem Dżem wystąpił na skwerze Kościuszki w Gdyni jako support prze koncertem Erica Claptona. O tym czy udało mu się spotkać z wokalistą, dowiecie się z rozmowy w programie "Cała Muzyka". Posłuchajcie!

Publiczność Dżemu jak i solowych projektów Balcara jest wielopokoleniowa. Na ich koncerty przychodzą zarówno starsi, młodzież, jak i małe dzieci z dziadkami, którzy w muzyce zespołu zakochali się już w latach 70-tych. Muzyka Dżemu jest tym co łączy pokolenia.

Tego by sobie życzył każdy artysta - mówi wokalista.

Maciej Balcar w rozmowie powiedział też, jakich zespołów słuchał w młodości. Jak długo wytrzymałby bez internetu oraz o problemach leworęcznego gitarzysty.

11 lutego wokalista ruszył w trasę koncertową, która będzie obejmowała szesnaście koncertów. Ostatni koncert obędzie się 26 lutego w Tychach - Browarze Obywatelskim.

Program "Cała Muzyka" codziennie od 18:00 do 22:00, tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!