Lider zespołu Wilki w Radiu Złote Przeboje! [WYWIAD]

Robert Gawliński był gościem programu "Cała Muzyka". Lider zespołu Wilki opowiedział Kubie Mędrzyckiemu o historii zespołu, planach na przyszłość, ostatniej płycie oraz o 25 leciu grupy. Posłuchajcie całej rozmowy już teraz.

Robert Gawliński to polski muzyk rockowy, wokalista, współtwórca zespołu Madame, autor tekstów i lider zespołu Wilki. Popularność zdobył wraz z zespołem Wilki na początku lat 90. XX wieku. W ciągu roku od wydania pierwszego albumu "Wilki" sprzedali 220 tys płyt. Do tej pory Wilki wydali 8 albumów studyjnych. Połowa z nich pokryła się platyną a nawet złotem. Wiele utworów zespołu zajmowało szczytowe miejsca na liście przebojów. Hity zespołu zna i śpiewa cała Polska.

Z okazji 25 lecia powstania zespołu Wilki, Robert Gawliński odwiedził studio Radia Złote Przeboje. Wokalista opowiedział o trudach pracy muzyka. Pomimo popularności prawie przez 10 lat od debiutu nie zarabiał na koncertach i płytach. Artysta opowiedział anegdotkę o tym jak chodził w zniszczonych trampkach ponieważ nie miał pieniędzy na buty.

- Pierwsze 10 lat, które grałem w zespole Madame, później w Operze, później w Made in Poland to właściwie za darmo. Za piwo, za parę złoty, które krótko mówiąc przejadało, przepijało na trasach. Głównym sponsorem był mój tata, mojej działalności artystycznej. - powiedział wokalista o pierwszych latach swojej twórczości.

Słuchacze usłyszeli też historię jednego z największych hitów zespołu - "Urke". Okazuje się, ze utwór był pisany spontanicznie, w pośpiechu. Robert Gawliński ukończył prace nad tekstem w ostatniej chwili przed miksowaniem albumu. Słowa "Nic nie przychodzi mi do głowy" są dowodem na to, że początkowo wokalista nie piał pomysłu na piosenkę.

 

Robert Gawliński zdradził w jaki sposób jego żona Monika przyczyniła się do rozwoju zespołu Wilki. Wokalista opowiedział też o nadchodzącym koncercie Wilków w Nowym Jorku. Z jakimi artystami chciałby wystąpić na scenie? Jakie plany ma na Woodstock? Posłuchacie całej rozmowy!

Niedawno Wilki wydali teledysk do piosenki "W drodze do marzeń". W klipie zostały wykorzystane archiwalne materiały zespołu. Słowa piosenki doskonale komponuje się z teledyskiem. Natomiast sama piosenka idealnie podsumowuje 25 lecie zespołu oraz ich drogę do spełnienia marzeń. Piosenka znajduje się na ostatniej płycie zespołu, która ukazała się 15 kwietnia 2016 roku.

 

Lider zespołu Wilki opowiedział w programie "Cała Muzyka" co spowodowało, że w 2000 roku wrócili na rynek muzyczny po 5 latach przerwy. Wokalista opowiedział też o wpadkach zespołu oraz jak powstawały ich największe przeboje.

"Baśka" początkowo nie miała znajdować się na albumie "4". Tekst do piosenki Robert Gawliński napisał w domu podczas kolacji. Żona pomagała mu uporządkować chaotyczne pomysły na piosenkę. "Baśka" jak wiele utworów zespołu powstała spontanicznie.

Jaka historia kryje się za coverem "Snu o Warszawie"? Który utwór Wilków nie spodobał się fanom? Jak powstała piosenka "Eli lana sabachtani"? Czy zamierza napisać autobiografie?  Posłuchajcie rozmowy!

Program "Cała Muzyka" codziennie od 18:00 do 22:00, tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!