Michał Bajor w programie "Cała Muzyka"! [WYWIAD]

Michał Bajor opowiedział w Radiu Złote przeboje o swoich początkach na scenie muzycznej i teatralnej. Zdradził też jak to jest współpracować z kimś tak genialnym jak Wojciech Młynarski. Posłuchajcie całej rozmowy już teraz!

Michał Bajor to polski aktor i piosenkarz. Od dzieciństwa związany był z muzyką. W 1970 roku zadebiutował jako piosenkarz na Festiwalu Piosenki w Opolu. Po raz pierwszy pojawił się na małym ekranie w 1975 roku. Wystąpił wtedy w filmie Agnieszki Holland "Wieczór u Abdona". Swoją pierwszą płytę "Michał Bajor Live" nagrał w 1987 roku. Przez całą swoją karierę współpracował z wieloma kompozytorkami m.in. z Włodzimierz Korcz, Janusz Strobel, Jarosław Kukulski, Jerzy Satanowski oraz śpiewał teksty m.in.: Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty .

Michał Bajor w programie "Cała muzyka" dał kilka rad debiutującym muzykom. Podpowiedział jak nie zniknąć wśród nowych twórców. Wyjaśnił też dlaczego coraz częściej mamy do czynienia z gwiazdami dwóch sezonów. Zdradził dlaczego bardziej pamiętamy piosenki sprzed 20 - 30 lat niż te sprzed... 2.

- Czas weryfikuje absolutnie. Zostają helikoptery, jakieś wille ale potem strasznie boli, że się nie ma kontaktu z widzem, że zostaje tylko kolorowa okładka albo informacja jak dawno jej czy jego nie było z nami.

Michał Bajor śpiewa piosenki, napisane dla niego specjalnie przez Wojciecha Młynarskiego. Piosenkarz opowiedział o tym jak wyglądała współpraca z tak genialnym kompozytorem i pisarzem. Słuchacze Radia Złote Przeboje dowiedzieli się jaki Młynarski bywał na co dzień.

Michał Bajor kilka lat temu nagrał swoją wersje utworu "Prześliczna wiolonczelistka" Skaldów .

 

Wokalista zdradził kim jest bohaterka piosenki. Powiedział tez dlaczego właśnie tę piosenkę postanowił zaśpiewać.

Piosenkarz opowiedział też o swojej najnowszej płycie, która pojawi się w sklepach już za kilka tygodni. Co lubi robić w wolnym czasie? Czy czuje się spełniony jako aktor? Za co kocha kino? Posłuchajcie rozmowy!

Piosenkarz zdradził na antenie Radia Złote Przeboje czy jest ktoś z kim chciałby wystąpić na scenie. Powiedział też co robi gdy chce nawiązać współprace z artystą oraz jak odmawia swego udziału w przedsięwzięciach  muzycznym czy filmowym i dlaczego to robi.

Aktor opowiedział też jak wielką przeszkodą bywa dla aktora bariera językowa lub słowiański akcent.

- Myślę, że nasi reżyserzy, którzy robią na zachodzie filmy  też by często nas angażowali gdybyśmy mieli bezakcentową naukę, bezakcentowa sprawę językową a przy naszym słowiańskim czy też pokoleniowym nie kładzeniu na to wagi to było by bardzo trudne. Nie jeden z nich pan Zaorski, pan Żuławski niejednokrotnie mówili mi: Do jednego z nas mógłbyś zagrać, tylko byś musiał mówić bez akcentu.

Michał Bajor wspomniał też w programie "Cała Muzyka" w jaki sposób dostał swoją pierwszą filmową rolę. Opowiedział też o swojej pierwszej płycie oraz jak publiczność zareagowała na jego debiut muzyczny w Opolu. Jak dostał rolę w filmie Quo vadis? Czy zagrałby w reklamie? Na ilu był castingach? Posłuchajcie całej rozmowy już teraz!

Program "Cała Muzyka" codziennie od 18:00 do 22:00, tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!