Jak smakuje "Jolka"? Zdradza Romuald Lipko! [WYWIAD]

Romuald Lipko, jeden z założycieli Budki Suflera odwiedził studio Radia Złote Przeboje. Przy okazji trasy koncertowej opowiedział nam o swoich planach zawodowych i prywatnych. Jeżeli jesteście ciekawi czy Budka Suflera powróci, czy to prawda, że Czesław Niemen został wyrzucony ze studia podczas nagrań i dlaczego Romuald Lipko postanowił zainwestować w branżę spożywczą, koniecznie posłuchajcie całej rozmowy muzyka z Tomkiem Brhelem!

Tomek Brhel i Romuald Lipko w Radiu Złote PrzebojeTomek Brhel i Romuald Lipko w Radiu Złote Przeboje Radio Złote Przeboje Radio Złote Przeboje

Romuald Lipko jest autorem największych przebojów Budki Suflera. Polski kompozytor ma na swoim koncie wiele sukcesów. Pisał piosenki dla takich gwiazd jak Urszula, Zdzisława Sośnicka czy Irena Jarocka .

Niewielu polskich muzyków może pochwalić się tak imponującą kolekcją złotych przebojów, które ukształtowały polską scenę muzyczną. Artysta przyczynił się do powrotu na scenę po kilkunastu latach Zdzisławy Sośnickiej, a gdyby nie on, zapewne nigdy nie poznalibyśmy hitów Urszuli i Izabelli Trojanowskiej.

Romuald Lipko zdradził słuchaczom, że rozdział pod tytułem "Budka Suflera" jest już zamknięty. Zespół koncertował na polskiej scenie muzycznej aż 40 lat. Decyzja ta była świadoma i niewymuszona. Artysta opowiedział też o tym, jak trudno było rozstać się z publicznością podczas pożegnalnych koncertów.

Artysta opowiedział nam o latach nauki w szkole muzycznej, które dla siedmioletniego chłopca, marzącego o grze w piłkę razem z rówieśnikami były prawdziwym wyzwaniem.

Obecnie człowiek wielu talentów, stworzył swój własny biznes w branży spożywczej, który tak naprawdę wcale nie jest tak odległy od tematu... muzyki. Romuald Lipko produkuje alkohole, które swoje nazwy zawdzięczają największym polskim przebojom! Pierwszy z nich to "Jolka, Jolka pamiętasz".

Muzyk zdradził, że Zdzisława Sośnicka postanowiła nagrać jeszcze jedną płytę właśnie dzięki niemu. Do powrotu na scenę przekonał artystkę jednym mailem. Romuald Lipko przyznał, że ich wspólna płyta stała się sukcesem, a wokalistka pokochała piosenki, które razem stworzyli.

Słuchaczom Radia Złote Przeboje opowiedział również o tym, jak muzyka popowa zastąpiła muzykę rockową oraz w jaki sposób przyczynił się do rozwoju kariery gwiazd takich jak Izabela Trojanowska i Urszula.

Tomasz Brhel zapytał Romualda Lipko o to, jaki jest przepis na stworzenie hitu pokroju "Jolka,Jolka" . Co odpowiedział? Posłuchajcie!

Kiedy artysta czuł siłę i wsparcie publiczności, to wielkość sceny, na której występował nie miała dla niego znaczenia. Zarówno wielka scena jak i kameralny występ sprawiały mu radość.

Muzyk zdradził słuchaczom, że największą satysfakcję odczuwał, kiedy obserwował  ludzi na swoim koncercie, którzy, ze łzami w oczach, potrafią zaśpiewać wszystkie słowa piosenki. Najcieplejszym wspomnieniem z koncertów stały się dla niego ludzkie twarze, ich reakcje i emocje wywoływane przez utwory, słowa i samą obecność zespołu na scenie. Występ to dla niego nie tylko przygoda z muzyką, ale również osobista wędrówka po ludzkich twarzach i sercach.

Romuald Lipko podzielił się ze słuchaczami wyjątkową anegdotą o Czesławie Niemenie :

Dla Romualda Lipko najważniejsza jest świadomość, że takty jego piosenek, mimo upływającego czasu i kolejnych pokoleń, wciąż rozbrzmiewają w naszych domach i na koncertach. Najbardziej docenia zaangażowanie słuchaczy w jego muzykę, bo dzięki temu wie, że to co tworzył przez całe życie jest wciąż tak bardzo potrzebne i ważne.

Radio Złote Przeboje, muzyka daje radość!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!