Czy Polska jest gotowa na film "Pokot"? Odpowiada Wiktor Zborowski w Radiu Złote Przeboje!

Wiktor Zborowski w programie "Rogalska od kuchni" opowiedział o swojej najnowszej roli w filmie Agnieszki Holland pt. "Pokot".

Film "Pokot" opowiada historię starszej kobiety, Janiny Duszejko, która po serii morderstw dokonywanych na myśliwych i kłusownikach, rozpoczyna prywatne śledztwo.

Wiktor Zborowski opowiedział w Radiu Złote Przeboje o swojej pracy nad filmem oraz z jakimi problemami musiała się zmagać ekipa filmowa.

- Świętopełk Świrszczyński zwany Matogą to postać bardzo dziwna, skomplikowana, z bardzo niejasną przeszłością, bardzo połamany człowiek, pogruchotany a jednocześnie mający zdolność rozpadnięcia się na kawałki i błyskawicznego złożenia się. Co też świadczy o jego przeszłości i tego co w życiu robił. - mówi aktor o swojej postaci.

Film "Pokot" został doceniony na Berlinale - Międzynarodowym Festiwale Filmowym w Berlinie. Film został wyróżniony na festiwalu nagrodą im. Alfreda Bauera oraz otrzymał statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia. Wiktor Zborowski opowiedział o premierze "Pokotu" w Berlinie. Podczas pokazu konkursowego film został świetnie przyjęty przez widownię oraz dziennikarzy.

Na pokazie w Berlinie Wiktor Zborowski widział film po raz drugi. W programie wyznał, że za każdym razem gdy go ogląda dostrzega jego kolejne atuty, takie jak muzyka czy zdjęcia.

Film "Pokot" ciężko określić. Reżyserka Agnieszka Holland nazywa go patchworkiem stylistycznym.

- Tam jest rozmaitość tych stylów i cała siła filmu polega, że są tak fantastycznie pomieszane, że w zasadzie one są niezwykle nie to, że zakasujące tylko samo wynika jedno z drugiego. Coś niesłychanie realnego aż do takiej zwykłości realnego, nagle przechodzi w bajkę a z tej słodkiej bajki przechodzi nagle w taką bajkę braci Grimm czy Andersena, która jest gorzką, dramatyczną i nagle wchodzi thriller. - mówi aktor o filmie.

Na pytanie Marzeny Rogalskiej jakim zwierzęciem chciałby być w następnym życiu, aktor odpowiedział, że to trudne pytanie, ponieważ zwierzęta nie są do końca bezpieczne. Najlepiej gdyby to był pies, który ma dobrego właściciela.

W programie "Rogalska od kuchni" aktor powiedział też co myśli na temat wegetarian oraz czy zastanawia się nad  przejściem na wegetarianizm.

- Ja dziś myślę sporo o tym czy się z tej mięsożerności nie wycofać, nie tylko z powodów zdrowotnych ale też ideologicznych.

Wiktor Zborowski opowiedział też w Radiu Złote Przeboje o swoich ulubionych potrawach z dzieciństwa. Wyznał też, że jego ukochanym filmem z młodości są "Zakazane Piosenki" Jako dziecko oglądał też dużo radzieckich filmów, które bardzo często leciały w kinach. Największe wrażenie w dzieciństwie zrobił na nim film "Przeminęło z Wiatrem" oraz "Krzyżacy".

Posłuchajcie całej rozmowy Marzeny Rogalskiej!

"Rogalska od kuchni" w każdą sobotę od 10:00 do 12:00, tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!