Jerzy Bralczyk o SMS-ach, przeznaczeniu i eventach [WIDEO]

Profesor nauk humanistycznych opowiedział o tym, co go denerwuje w mowie Polaków. Zobaczcie wideo, w którym Jerzy Bralczyk mówi o językowych nadużyciach.

Specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, nauczyciel akademicki, autor książek - można tak wymieniać i wymieniać. Przede wszystkim jednak Jerzy Bralczyk to osoba, która kultywuje wiedzę o języku polskim wśród szerokiej publiczności i robi to w tak ciekawy sposób, jakby opowiadał fabułę najciekawszego kryminału.

To właśnie dzięki niemu gramatyka języka polskiego wcale nie wydaje się tak przerażająca i nudna , więc częściej zwracamy uwagę na to, w jaki sposób się wypowiadamy.

Mówi się, że zmorą języka polskiego jest nadużywanie anglicyzmów i bezpośrednie wklejanie obcych słów, które na dobre zadomowiają się w naszym użyciu. Zobaczcie film, w którym Jerzy Bralczyk wypowiedział się na temat tych wyrażeń, jakie w ostatnich latach wkradły się do naszej mowy.

Czy Profesor jest im przeciwny?

Profesor podzielił się z nami sposobem na to, czym można zastąpić przekleństwa, które bywają zmorą naszych codziennych rozmów. Otóż za młodu Jerzy Bralczyk nadużywał słowa... cycek! Posłuchajcie całej rozmowy Marzeny Rogalskiej w Radiu Złote Przeboje !

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!