Andrea Bocelli - Król tenorów zaśpiewa w Łodzi!

Andrea Bocelli - jeden z najwybitniejszych tenorów w dziejach światowej muzyki wystąpi w tym roku w Polsce! Koncert Włocha odbędzie się 29 kwietnia w hali Atlas Arena w Łodzi na zaproszenie Radia Złote Przeboje oraz Prestige MJM, w ramach cyklu "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje".

29 kwietnia w Łodzi Andrea Bocelli wystąpi na scenie z towarzyszeniem prawie siedemdziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej oraz sześćdziesięcioosobowym chórem.

- Artyście będą także towarzyszyć specjalni goście. W rezultacie bez wątpienia będzie to prawdziwy muzyczny spektakl - dodaje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Koncert włoskiego tenora to kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje". Przypominamy, że w ramach cyklu ogłosiliśmy już koncert Michaela Buble oraz Eltona Johna !

Artysta urodził się w 1958 r. w Lajatico we Włoszech. Wychowywał się w małej toskańskiej wiosce i jak po latach wspomina jest "produktem wsi". Dzięki młodości na prowincji poznał prawdziwe życie w zgodzie z naturą, dzięki temu stał się jeszcze bardziej wrażliwy na sztukę. Muzyka była nieodłącznym elementem codzienności Bocelliego . Jego ojciec był miłośnikiem opery , w domu często słuchano audycji radiowych oraz płyt z ariami operowymi. Od najmłodszych lat przejawiał muzyczne zdolności, grał m.in. na fortepianie i saksofonie. W swoich rodzinnych okolicach zyskał rozgłos jako posiadacz niezwykłego głosu. Niestety, w celu zdobycia zawodu i zaspokojenia rodzinnych oczekiwań poszedł na studia prawnicze i przez pewien czas pracował jako adwokat. Mimo studiów nie odstawił muzyki na boczny tor, uczył się śpiewu od wybitnego tenora Franco Corelliego , którego słuchał w dzieciństwie.

Momentem kluczowym w jego życiu był rok 1992, w którym zadebiutował jako piosenkarz. Zucchero pracował nad utworem Miserere , który miał nagrać z Luciano Pavarottim , potrzebował nagrania demo, które mógłby wysłać Pavarottiemu. Nagrał je nikomu nieznany wówczas Bocelli . Zrobiło ono na Pavarottim tak duże wrażenie, że w 1993 r. Andrea Bocelli wyruszył w trasę koncertową z Zucchero . Międzynarodowy rozgłos zyskał dzięki nagraniu piosenki Time To Say Godbye z Sarah Brightman . Utwór znalazł się na płycie Romanza , która cieszyła się niezwykłą popularnością, zdobywając wiele nagród i sprzedając się w nakładzie 15 milionów egzemplarzy.

Krążek Sogno to również spektakularny sukces za sprawą piosenki The Prayer nagranej w duecie z Celine Dion . Płyta otrzymała wiele nagród, m.in. Złoty Glob oraz nominacje do nagrody Grammy w kategorii najlepszy nowy artysta. Było to wielkim sukcesem, gdyż był to pierwszy od 38 lat przypadek, kiedy artysta z klasycznym repertuarem otrzymał taką nominację. W ciągu kolejnych lat popularność Bocelliego rosła coraz bardziej, a jego pozycja na rynku muzycznym umacniała się. Przez miłośników jego twórczości często jest nazywany "czwartym tenorem" . Do dzisiaj sprzedał ponad 70 milionów płyt , co czyni go numerem jeden, jeśli chodzi o sprzedaż płyt z muzyką klasyczną.

Andrea BocelliAndrea Bocelli Andrea Bocelli, fot.mat.prasowe

Sprzedaż biletów na koncert Andrea Bocellego ruszy w czwartek, 26 stycznia o godzinie 12.00

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!