Elton John już w 7 lipca w Łodzi!

Najbliższy koncert cyklu "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje" to koncert Eltona Johna! Elton John przyjedzie na zaproszenie Radia Złote Przeboje oraz agencji Prestige MJM 7 lipca i wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie.

BILETY!

Bilety na koncert Eltona Johna można kupować za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com oraz w sieci Ticketpro, Empik, Media Markt i Saturn. Ceny zostały ustalone na poziomie: 180, 250, 270, 280, 350, 399 i 499 złotych. Bilety VIP będzie można kupować po 699 złotych.

Elton John - brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i legenda światowego show-biznesu, urodził się w 1947 roku, jako Reginald Kenneth Dwight. Od najmłodszych lat grał na fortepianie, komponował melodie, śpiewał w chórze. Związany z różnymi gatunkami muzycznymi od rock and rolla, przez rock psychodeliczny, soft rock, country, soul aż po współczesny pop. Poznany w latach 60 . Bernie Taupin jest autorem tekstów niemal wszystkich piosenek Eltona Johna.

Bądź jak Elton John - wygraj bilety na facebooku >>>

Pierwsza płyta artysty - "Empty Sky " ukazała się w roku 1969. Rok później wydał album "Elton John" z utworem "Your Song", który stał się hitem również za Oceanem . Kolejne albumy biły rekordy popularności, a artysta zaczął szokować na koncertach - zarówno strojem, jak i zachowaniem. Właśnie z tego okresu pochodzi kiczowaty wizerunek artysty. Elton John otarł się w swojej karierze o styl disco w końcu lat 70. i nową falę w początku 80., kiedy to uległ modzie na dźwięki syntetyczne, zaczął też komponować bardziej dynamiczne piosenki.

W 1986 r. na pożegnalnym koncercie zespołu Wham! na Wembley zaśpiewał z George'em Michaelem piosenkę Candle in the Wind. Sześć lat później na koncercie poświęconym pamięci Freddiego Mercury'ego wykonał z Axlem Rose Bohemian Rhapsody i The Show Must Go On. W 1994 r. został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Rok 1995 przynósł Eltonowi Johnowi i Timowi Rice Oscara za piosenkę Can You Feel the Love Tonight z filmu Król Lew. Z rąk brytyjskiej Królowej Elżbiety II otrzymał w 1996 r. Order Imperium Brytyjskiego, a w 1998 r. tytuł szlachecki Sir za promocję kultury brytyjskiej w świecie.

Przeczytaj o niezwykłych zachciankach koncertowych Eltona Johna >>>

Kolejną nagrodę - Royal Academy of Music jako jedyny w historii kompozytor muzyki rozrywkowej otrzymał w 1996 r. Rok 1997 był dla artysty trudny ze względu na śmierć jego bliskich przyjaciół: Gianniego Versace, włoskiego projektanta mody i Księżnej Diany . Piosenka Candle in the Wind z nowym tekstem zaśpiewana przez Eltona na pogrzebie Diany sprzedała się w 32 mln egzemplarzy.W jednym roku (1998) zdobył 3 najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego: swoją piątą nagrodę Grammy w kategorii najlepszy męski wykonawca popowy za piosenkę Candle in the Wind , nagrodę magazynu Billboard i American Music Award w kategorii najlepszy dojrzały wykonawca męski.

W ciągu swojej kariery wydał ponad 30 albumów i jako jeden z niewielu artystów popowych zdołał utrzymać niezmienną popularność przez cały okres swej twórczości. Utwory takie jak "I'm Still Standing", "Nikita ", "Blue Eyes", " Goodbye Yellow Brick Road ", czy "You Gotta Love Someone" cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Niezmienny w jego twórczości pozostaje ukochany fortepian.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!